TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Instalator nie widzi partycji

Instalator nie widzi partycji
« dnia: 22 Sierpień 2011, 12:37:16 »
Witam. Mam problem z instalacją systemu Windows 7. Mianowicie gdy instalator dochodzi do momentu partycjonowania, zamiast wylistować partycje lub ilość wolnego miejsca, ukazuje się puste okienko z informacją, że należy zainstalować sterowniki. Wcześniej na tym komputerze był zainstalowany Windows 7 Home Premium, niestety z pewnych przyczyn musiałem system przeinstalować. Próbowałem sprawdzić czy wgrywając inne systemy (sprawdzałem Debiana) tez będzie problem ze znalezieniem dysku twardego, ale wszystko poszło jak należy.

Dodam, że jest to netbook, mianowicie Asus Eee PC 1201N. Nie jestem w stanie odzyskać wszystkiego do ustawień fabrycznych gdyż ojciec przez przypadek skasował partycję recovery (nie mam pojęcia do dziś jak to zrobił...).

Próbowałem instalować chipset, który pobierałem ze strony producenta mojego netbooka, niestety po instalacji nie było żadnych zmian. System instaluje z przenośnego napędu CD/DVD wpinanego do portu USB 2.0.

Obecnie na laptopie znajduje się:
- "popsuty" windows 7 (ten stary)
- Debian 6.

Zależy mi jednak na ponownym wgraniu Windowsa 7 bo nie jestem w stanie skonfigurować sieci bezprzewodowej pod linuxem. xd

Szukałem po googlach, widziałem że ludzie mają podobne problemy, lecz żaden nie dotyczył netbooka. Byłbym bardzo wdzięczny za okazaną pomoc. Z góry dziękuję.

Odp: Instalator nie widzi partycji
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Wrzesień 2011, 18:25:22 »
7 nie da się zainstalować na dysku dynamicznym - ściągnij wszystkie partycje i spróbuj zainstalować 7 na 'czystym' dysku.