TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)

SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« dnia: 12 Wrzesień 2009, 12:08:27 »
Po wielogodzinnej walce w końcu udało mi się znaleźć w 100% działające rozwiązanie.
Z racji, że problem pojawia się na wielu forach bez konkretnej odpowiedzi chciałbym się z wami nią podzielić.
Być może komuś zaoszczędzę zbędnych nerwów i straconego czasu.
W pierwszej kolejności należy odinstalować sterownik (w przypadku jeśli już wcześniej próbowano cokolwiek samemu zdziałać).
Następnie ściągamy sterowniki kxdrv 3541 z linka podanego poniżej oraz instalujemy.

http://www.filecluster.com/downloads/kX-Project-Audio-Driver.html

Po instalacji należy zrestartować komputer.
Wchodzimy do panelu sterowania udając się tam do menu "Sprzęt i Dźwięk"
[obrazek nie jest już dostępny]

Tam w polu "Dźwięk" wybieramy "Zarządzaj urządzeniami audio"
[obrazek nie jest już dostępny]

Z listy jaka się pojawi wybieramy SPDIF/AC3 Output (zazwyczaj pierwsze na liście), a następnie wybieramy opcję "Ustaw domuślnie".
[obrazek nie jest już dostępny]

I tyle, od tego momentu powinny działać wszystkie głośniki, a dźwięk będzie czysty.

Sprawdzone na SB Live 5.1, ale wiem, że na podobnych kart z rodziny SB powinno również działać
« Ostatnia zmiana: 04 Maj 2023, 15:45:29 wysłana przez Mirahz »

Offline Petron41

  • **
  • 86
  • Windows 7 Ultimate [Aktywowany]
Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Wrzesień 2009, 13:44:42 »
Aktualna lista sterownikiów do Windows 7: http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster#Znajdziesz sterowniki do swoje karty creative
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:14:06 wysłana przez Mirahz »

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Styczeń 2010, 00:13:20 »
Aktualna lista sterownikiów do Windows 7: http://support.creative.com/Products/product_list.aspx?catID=1&CatName=Sound+Blaster#Znajdziesz sterowniki do swoje karty creative

Na stronie creative nie ma sterow do win 7 dla kart SB Live! 5.1 (sb0060, sb0100, sb0220)


Postanowilem podlinkowac stery ktore dzialaja (sb0060)

http://download.kxproject.lugosoft.com/downloads/kxdrv3550-x86-full.exe kx drv 3550 x86
http://download.kxproject.lugosoft.com/downloads/kxdrv3550-x64-full.exe kx drv 3550 x64
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:15:08 wysłana przez Mirahz »

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Styczeń 2010, 12:24:03 »
Witam serdecznie na tym forum.

Mam podobny problem. Po zainstalowaniu sterowników  kxdrv 3550 x86 do karty SB Live 5.1 SB0100 nie grają mi wszystkie głośniki.

Czy te sterowniki kxdrv 3541 są bardziej stabilne???
Dlaczego wykrywają kartę jako SB0102???

Po załączeniu odpowiednich wyść jako domyślne grają odpowiednio wsyztkie. Po załączeniu na Master Mixer jako domyślny włączenie testu - po kolei odzywają się wszystkie głośniki.
Ale nie próbowałem włączać jako domyślny SPDIV/AC3. Sprubuję dzisiaj i dam znać.

Pzdr.
Leszek

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Marzec 2010, 02:03:18 »
Hej :)

Czy ze sterownikami kx3541 jest problem z komputerami > 2 GB RAMu?

Offline kamiton

  • *****
  • 1287
Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Marzec 2010, 02:15:04 »
nie sterowniki nie maja nic do ramu  tym przypadku, chodzi jedynie o kompatybilnosc sprzetu

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Marzec 2011, 23:23:35 »
Czy można się podpiąć do tematu?
Cześć jestem tu nowy, a to mój "pierwszy raz" tutaj więc jak jak to co jest niżej nie jest w temacie to sory.
Mam bardzo podobny - może nawet taki sam problem - też mam win 7 32 bit i creativa sb live 5.1 i mam problemem ze znalezieniem odpowiednich sterów. Czy są, czy ktoś już ma sprawne i działające stery do tej karty dźwiękowej pod win 7?
Jeśli tak to podajcie linka i ewentualnie poprowadźcie jak to zainstalowac bez problemów typu blooscreeny lub inne niedogodności.
Po za ty słyszałem, a raczej czytałem o tzw. kx - ach. Orientujecie się w ty temacie?

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Marzec 2011, 08:22:28 »
[strona nie jest już dostępna]
te sterowniki powinny działać
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:15:42 wysłana przez Mirahz »

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Marzec 2011, 13:33:54 »
Że powinny to ja wiem. Ale czy sama instalacja przebiega bez problemowo?
Bo widzisz ja instalowałem już różne stery do tej karty i w prawie każdym wypadku podczas instalacji wyskakiwał mi bluescreen.
I chcę się tylko upewnić czy i z tym sterownikiem będzie tak samo czy może inaczej - normalnie.

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Marzec 2011, 14:54:21 »
będzie normalnie

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Marzec 2011, 15:46:14 »
To nie dotyczy chyba mojego kompa.
Zainstalowałem i włączyłem winampa w głośnikach pojawił się zaje***y hałas, niestety to nie była muzyka tylko jakieś trzaski. Ale jeszcze spojrzałem na samą górę tej strony i pogrzebałem w ustawieniach dźwiękowych. Resetowałem kompa robiłem wszystko jak trzeba - zgodnie z opisem z góry strony - i mimo to, skutek ten sam, a nawet jeszcze gorszy bo po chili pojawił się bluescreen.   
Musiałem go odinstalować.
Może coś źle zrobiłem lecz nie wiem co.
Powiedz mi co mogło pójść nie tak?
Tak wygląda aktualnie moje okno Zarządzanie komputerem:
[obrazek nie jest już dostępny]
Może coś trzeba odinstalować.

Użyłem instalatora z folderu drivers > setup.exe zainstalowałem mimo  że windows wywalił mi alert "że oprogramowanie nie jest prawdopodobnie kompatybilne z tym urządzeniem - czy mimo to chcesz kontynuować instalację?" nacisnąłem że tak po czym trzeba było zresetować kompa, tak też zrobiłem jak już się system załadował to wywalił mi następujący komunikat: "nie udało się zainstalować sterownika - problem ze zgodnością" lub jakoś tak ale w ty stylu.
Więc chyba nie da się zainstalować tu dźwięku. Chyba że robię coś nie tak sęk w tym że nie wiem co.
« Ostatnia zmiana: 22 Marzec 2023, 14:16:04 wysłana przez Mirahz »

Odp: SB Live 5.1 Sterowniki (Instrukcja)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Marzec 2011, 13:13:53 »

ciach


Wszystko pieknie ladnie ale mikrofon nie dziala :(
A dodam ze mam 7 x64