TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Legalność Windows 7 RTM

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Październik 2009, 18:47:24 »
Cytuj
Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu, a mam kilka pytań odnośnie aktywacji Windows 7 PL Ultimate, RTM. Otóz na niektórych stronach podane są klucze OEM SLP. Co się stanie jeżeli w sekcji System w Panelu Sterowania wpiszę ten klucz? Czy system się aktywuje?
Kluczem aktywujesz online, a jak sie nie da, to telefonicznie.
Cytuj
Podejrzewam że to nie jest takie proste skoro są specjalne loadery.
Loader to alternatywa, chociaz w/g mnie, teraz juz jest zbedna.

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #46 dnia: 14 Październik 2009, 20:48:04 »
Wystarczy uruchomić taki loader, i sam wszystko automatycznie wykona. Zapraszam do mojego podpisu.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #47 dnia: 14 Październik 2009, 21:18:50 »
a wg mnie lepiej aktywować bez loadera skoro są dostępne klucze:D
Gigabyte GA-MA69G-S3H/AMD Athlon 64 X2 4200+ 2.2/ Patriot 4gb DDR2/Modecom MC-350ATX 2.0PFC/SEAGATE 3500320AS 500 GB/9600GT Palit SONIC 512MB/iiyama E2208HDS"22"/Windows 7 Home Premium 64bit końcu mam oryginalny system Hehe:D

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Październik 2009, 07:16:38 »
Kluczyk do Home Premium od HP wyciekł ;) Dorzucony w podpisie.
« Ostatnia zmiana: 16 Październik 2009, 07:18:18 wysłana przez Tom »
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline 69218

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Październik 2009, 14:51:08 »
Witam! Nie chciałbym zakładać nowego tematu, a mam kilka pytań odnośnie aktywacji Windows 7 PL Ultimate, RTM. Otóz na niektórych stronach podane są klucze OEM SLP. Co się stanie jeżeli w sekcji System w Panelu Sterowania wpiszę ten klucz? Czy system się aktywuje? Podejrzewam że to nie jest takie proste skoro są specjalne loadery. Czy mógłby ktoś mi to wytłumaczyć? Z góry dzięki!

Kiedyś napisałem poemat na ten temat, ale baza padła i backupu nie było  :)

Co się stanie? Windows się nie zaktywuje.
Klucze oem slp służą do aktywacji offline bez udziału serwerów microsoftu, czy automatów telefonicznych.
Aktywacja oem została stworzona przez microsoft dla oem'ów - asusa, sony, msi, hp, della, vobisu (tak, tak jest on oem'em m$ przy stacjonarkach) itp.
W skrócie wygląda to tak, że w biosie komputera/laptopa siedzi ciąg cyferek-literek tzw. slic.
Slic w wersji 2.0 jest dla visty, slic 2.1 dla 7 i visty.
Do tego m$ wydaje podpisane cyfrowo certyfikaty i klucze slp.
Proces preinstalacji windowsów dla oemów wygląda tak, że instalka windowsa ma zintegrowany klucz oraz cert i ty jako odbiorca końcowy dostajesz komputer gotowy do pracy z już aktywowanym windowsem.
SLIC 2.1 + cert danego producenta + klucz slp - windows aktywowany forever, m$ nie zblacklistuje tych kluczy, bo pochodzą one z maszyn które znajdują się w sklepach, gdyby poleciał blok to miliony posiadaczy nabytych legalnie kompów troszku by się wkurzyło.
Klucze są przypisane tylko do edycji systemu, nie ma znaczenia język, bity. Kupując lapka z w7 możesz dokonać anytime upgrade do wyższej wersji po kluczu slp :)

Naklejka z kluczem nie ma tutaj nic do rzeczy, klucz na COA to klucz oem z limitem aktywacji i wymaga jej przez net/telefon. Systemy preinstalowane używają kluczy slp.

Niektórzy producenci lapków sami dodają slic w wersji 2.1 do najnowszych biosów (np. msi w przypadku winda)
A w przypadków niektórych producentów lapków ten slic jest ukryty, np. ostatnio bawiłem się hp dosyć starym, w biosie miał wpis dot. tego z jakim os był dostarczony non-vista lub vista, aby przestawić tag trzeba użyć narzędzi serwisowych hp tzw. dmi tool's, pozwalają one zmienić tagi (i tym samym odkryć slic), datę zakupu, nr płyty głównej itp.

Slic możesz również dodać do lapków, płyt głównych są do tego odpowiednie narzędzia na MDL, lub emulować softwareowo przez właśnie owe loadery.

Oficjalny dokument m$ na temat aktywacji oem, jak ona działa, wszystko szczegółowo wyjaśnione:
[strona nie jest już dostępna] (dotyczy to visty ale przypadku sevena zmienił się tylko i wyłącznie numerek na 2.1, proces jest ten sam.)
« Ostatnia zmiana: 05 Październik 2023, 11:03:45 wysłana przez Mirahz »

Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #50 dnia: 08 Listopad 2009, 01:00:07 »
Dziękuję za odpowiedzi. Mam jeszcze kilka pytań.

1) Czy każda kopia Windowsa 7 w wersji OEM wykorzystuje SLP, tak jak mają to wersje dołączane do laptopów HP itp.? Co z kopiami Windows 7 OEM dostępnymi np. na Allegro? Chodzi mi o to, że gdy kupię na Allegro oryginalny Windows 7 OEM i zainstaluję go na składaku, to czy instalacja się powiedzie? Czy może, aby zainstalować taką wersję OEM, potrzebuję mieć laptopa HP, Lenovo itp.?

2) Czy wersja Retail to to samo co BOX?

3) Jaki typ licencji jest w wersjach systemu dostępnych poprzez MSDN i MSDNAA? OEM czy Retail (albo BOX, jeśli to to samo)?

4) Czy jest szansa na pojawienie się wersji Windowsa 7 wykorzystującej VLK? Czy będzie dostępne coś w rodzaju "klucza studenckiego", tak jak to było w przypadku Win XP Pro?

5) Czy Windows 7 aktywowany loaderami będzie nadal pobierał aktualizacje?

Z góry dzięki za odpowiedzi!
« Ostatnia zmiana: 08 Listopad 2009, 01:41:13 wysłana przez castbreeder »

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #51 dnia: 08 Listopad 2009, 11:51:18 »
Retail = BOX.
VLK - teraz się pilnują, nie tak łatwo klucz znaleźć i wydobyć. Szanse nikłe.

Aktywowany loaderami pobiera aktualizacje jak najbardziej.


W MSDN jest chyba OEMowy, ale pewien nie jestem.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #52 dnia: 08 Listopad 2009, 13:58:52 »
W przypadku Visty i 7 w wersji VLK również wymagana jest aktywacja. Nie ma już tak dobrze jak za czasów XP Pro VLK.

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Listopad 2009, 11:57:26 »
a czy jest jakaś szansa żeby klucz OEM z laptopa do Visty pasował do Windowsa 7?

bo są rożne zdania na ten temat
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2009, 19:23:13 wysłana przez J-B »
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Listopad 2009, 12:31:03 »
a czy jest jakaś szansa żeby klucz OEM z laptopa do Visty pasował do Windowsa 7?

bo są rożne zdania na en temat
Jak klucz z Visty moze pasowac do 7 ???

Skad to wytrzasnales ???
« Ostatnia zmiana: 09 Listopad 2009, 12:41:06 wysłana przez Madzia »

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #55 dnia: 09 Listopad 2009, 13:08:35 »
No wg tego forum jestem przekonany że ie będzie pasował, ale na innym forum o laptopach pisali że win7 to zmodernizowana Vista i klucz powinien pasować więc pytam :)... a niczego nie sugeruje
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #56 dnia: 09 Listopad 2009, 13:35:26 »
Win 7 graficznie wyglada jak Vista, ale zmodernizowaną vistą to nie jest, a nawet jakby byl, to co ma z tym wspolnego klucz ???

Offline Bartos

  • ***
  • 148
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #57 dnia: 09 Listopad 2009, 13:43:06 »
ja to wiem i inni też to wiedzą, usłyszałem plotkę i spytałem  :-*
Windows MX RGB......Windows 7HP x64

Offline Madzia

  • *****
  • 1220
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #58 dnia: 09 Listopad 2009, 13:44:11 »
 ;D

Offline Tom

  • *****
  • 589
  • ;)
Odp: Legalność Windows 7 RTM
« Odpowiedź #59 dnia: 09 Listopad 2009, 14:59:23 »
Niektórych głupot to aż się czytać nie chce.
MSI Wind U100  |  W7 RTM Home Premium