TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Luty 2009, 00:37:03 »
Nie dziwię się, że te badziewne dodatki znikną. W ciągu ponad dwóch lat (jak już było powyżej wspomniane przez @darkfilip15) Microsoft zdąrzył wydać następujące dodatki:
- dwie gry (Hold 'Em i Microsoft Tinker),
- schematy dźwięków (również schemat do tej drugiej gry),
- Windows DreamScene (w tym dodatkowo 4 późniejsze pakiety wideo, które w większości - jak nie wszystkie - przystosowane są do monitorów 4:3),
- funkcja BitLocker
i to chyba wszystko... już nie wspomnę o jakości wykonania (mam na uwadze grę Hold 'Em).

Więc to widać czarno na białym, że wprowadzenie podobnych dodatków byłoby dla Microsoftu jedynie dodatkowym obciążeniem i pośmiewiskiem :P

A propos systemu: jak już tak mówią, że ma być przełomowy to niech go dokładnie doszlifują. :/ I to jest plus, że pozbywają się tego z systemu (chociaż jeszcze nie wszystko pewne).
« Ostatnia zmiana: 08 Luty 2009, 00:39:51 wysłana przez IdiotBoy »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Luty 2009, 09:20:12 »
Cytuj
Co ciekawe, sama wersja Ultimate w przeciwieństwie do Visty według ostatnich doniesień ma być sprzedawana tylko z nowymi komputerami - chodzą jednak słuchy, że Microsoft mimo wszystko zdecyduje się wypuścić partię pudełek w ramach rozmaitych promocji.

Źródło: dobreprogramy.pl

No to kicha... Teraz to już na pewno nie kupię w7, bo o co zmieniać kompa jak mi wystracza. Myślę, że może się MS opamięta... ::) bo co będzie, np. z użytkownikami maców, którzy chcą Ult.?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Luty 2009, 14:32:18 »
Widać, że M$ kocha piratów i robi wszystko by ich liczba rosła ;D

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Kwiecień 2009, 12:00:54 »
W nowym Windowsie nie zobaczymy:
  • Windows Movie Maker, Windows Mail, Windows Photo Gallery


Z uwagi na problemy antymonopolowe Movie Maker, Windows Mail, Windows Photo Gallery trzeba będzie samemu sobie zainstalować. W Windows 7 zostana łącza do nich a Windows Update zaproponuje zainstalowanie najnowszej paczki Windows Live Wave 3 zawierającego ww. programy.
Pozdrawiam
Paweł Nyczaj

ASUS K52JC
Windows 7 Home Premium PL 6.1 Build 7601 SP1

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #19 dnia: 29 Kwiecień 2009, 23:22:51 »
Moim zdaniem to jest dziwne, z jednej strony użytkownik powinien miec wybór - i ma kupi albo nie kupi systemu - ma jeszcze linuksy, bsd , autorskie , OS X - a właśnie - w Os X równiez jest Mail , iBand , Finder ... jakoś tam nie chcą tego usuwać . Hmmm pewnie chodzi o sterylność tych systemów i sprzętu i to inna bajka. Skoro MS ma programy niech je wgrywa za darmo do windowsa i doda opcje usuń( która bagatela do większośći już jest ) i po problemie .

Moim zdaniem to psuje funkcjonalnosć systemu i powoduje że system nie jest już sprawny OOB i traci na responsywności , a raczej ją w ogóle traci w momencie jak chce się maila napisać , czy przeglądnąć zdjęcie z aparatu ( pomijając kilogram softu producenta aparatu, co jest chore ) .
« Ostatnia zmiana: 29 Kwiecień 2009, 23:25:01 wysłana przez lukas_gab »

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #20 dnia: 01 Maj 2009, 21:46:20 »
pewnie nie zmieści im się na płycie DVD i dlatego trzeba będzie samemu sobie doinstalować...

taki żart jak by ktoś nie skumał ;P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #21 dnia: 01 Maj 2009, 21:48:59 »
Mi te programy nigdy nie przeszkadzały oprócz tego messengera  >:(

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #22 dnia: 03 Maj 2009, 16:19:06 »
- Windows DreamScene (w tym dodatkowo 4 późniejsze pakiety wideo, które w większości - jak nie wszystkie - przystosowane są do monitorów 4:3),

Coś, mnie tu Zbyszku zaintrygowało... właśnie te filmy z DS, byly w 16:9 i włąsie była taka opcja, żeby w ekranach 4:3 były ścinane boki filmów...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #23 dnia: 19 Maj 2009, 22:26:22 »
Mnie najbardziej smuci fakt iż w Windows 7, nawet w wersji Ultimate nie zobaczymy animowanej tapety. Sam posiadam Vistę Ultimate i patent z animowaną tapetą bardzo przypadł mi do gustu. Co prawda istnieje sposób aby to zadziałało na Win7, ale wtedy nawet teksty ikon są rozmyte... Cóż, może kiedyś jakiś user to poprawi... ;)
Intel Core 2 Duo E6600 2,4@ 2,76 Ghz
Kingston DDR2 2x 2GB 800MHz
GIGABYTE GeForce 8600 GTS 256mb
ASUS P5LD2SE
Segate 160GB

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2009, 12:35:55 »
Ale, tak czy tak jakaś firma też wydaje takie oprogramowanie, które działa tak samo jak dreamscene(nie pamiętam nazwy firmy). I pomyśleć, że patent jeszcze z win98(Active Desktop i ustawienie jako strona z jakimś gifem) w najnowszej wersji nie będzie występował... A tak się dobrze prezentował. Ale kto wie? Może w RTM zobaczymy wszystkie dodatki od razu dodane do instalacji windowsa. :D
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #25 dnia: 10 Czerwiec 2009, 18:10:44 »
w sevenie będzie brakowało mi bardzo ciekawej rzeczy. Otóz WinFS. wg microsoftu rewolucyjny system plików, ale od czasu longhorna uciszony.  :-\

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #26 dnia: 10 Czerwiec 2009, 18:33:35 »
Panie drogi. Wparował pan na forum i pisze głupoty same wprowadzając innych w błąd. Muszę tutaj powiedzieć, że WinFS jest niedostatecznie stabilny na pełne wydanie, jednak jego elementy są już dawno ( tj od visty i jeszcze więcej w 7 ) zawarte w windowsie. Nie został ani porzucony, ani o nim cicho nie jest.

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #27 dnia: 10 Czerwiec 2009, 18:44:50 »
Widać, że M$ kocha piratów i robi wszystko by ich liczba rosła ;D
Ehh szkoda że masz racje

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #28 dnia: 10 Czerwiec 2009, 23:44:21 »
Panie drogi. Wparował pan na forum i pisze głupoty same wprowadzając innych w błąd. Muszę tutaj powiedzieć, że WinFS jest niedostatecznie stabilny na pełne wydanie, jednak jego elementy są już dawno ( tj od visty i jeszcze więcej w 7 ) zawarte w windowsie. Nie został ani porzucony, ani o nim cicho nie jest.
Pewne elementy są. WinFS jeszcze w fazie longhorna mocno spowalniał system i z tego powodu został wydalony z systemu. Aczkolwiek byłoby ciekawie po wprowadzeniu go w pełnym, dopracowanym wydaniu.

Odp: Funkcje których nie zobaczymy w Windows 7
« Odpowiedź #29 dnia: 10 Czerwiec 2009, 23:48:53 »
Widział bys bsody, gubione pliki, zapisywanie jak za czasów ata i fragmentacje dysku na wzór koktajlu truskawkowego.