TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Problem z Grupa Domowa

Problem z Grupa Domowa
« dnia: 30 Lipiec 2009, 02:39:25 »
Witam.

Mam problem przy łączeniu się z Grupa Domowa. Udało mi się wszystko utworzyć jednak Eset Smart Security blokuje mi możliwość połączenia, dopiero jak wyłączam zaporę mogę połączyć się z laptopem. Mógł by ktoś pomoc rozwiązaniu tego problemu, co muszę przestawić w windowsie lub w ESS aby przy włączonej zaporze łączył mi się z Grupa Domowa. Problem występuje w obie strony z PC na laptop i odwrotnie.
Używam Windows 7 Build 7600 na obu komputerach na PC x64 na lapie x86.

Odp: Problem z Grupa Domowa
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Lipiec 2009, 00:15:34 »
W esecie gdzieś jest opcja odblokowania sieci lan, ale nie mam pojęcia gdzie, szczerze mówiąć to jak masz jakiś router, albo komputer który udostępnia neta, to lepiej tam sobie firewalla włącz, bo posiadanie kilku takich aplikacji na różnych komputerach w sieci jest trochę bez sensu.

Odp: Problem z Grupa Domowa
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Lipiec 2009, 13:24:21 »
No mam router... z tym ze chyba srednio wiem jak na nim uruchomic firewalla w sensie jak wszystko skonfigurowac aby dzialalo poprawinie, eset zazwyczja o wszystko mnie sie pytal, ale tutaj od razu blokuje mimo iz w ustawieniach mam zaznaczone pozwol na udostepnianie.
Zastanawia mnie tylko czy IP podsieci nie powinno byc przypadkiem takie samo jak ip routera?

Offline run3

Odp: Problem z Grupa Domowa
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lipiec 2009, 14:02:52 »
Kolego


Narzędzia Administracyjne-zasady zabezpieczeń lokalnych-zasady  praw lokalnych i tam odnajdujesz (odmowa dostepu do tego komputera ) i kasujesz konto gościa. jeżeli masz włączoną odmowę dostępu do tego komputera  przez guest to nie ma  siły by ci sieć chodziła.Musisz jeszcze  uruchomić konto gościa.
Według wszelkich prawideł powinno działać.

Pozdrawiam