TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:03:35 »
Źródło
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,6708970,Windows_XP___wciaz_absolutna_dominacja_w_Polsce.html

Co prawda sam obrazek jest amatorski strasznie ale co nie co można z niego wyciągnąć ;)



Gazeta wzięła informacje od ranking.pl

i gwoli ścisłości:

Cytuj
Poza zestawieniem znalazły się: Windows ME, Symbian, Windows NT, Windows 95, Windows CE, SunOS, FreeBSD, WebTV, HPUX, MorphOS, QNX, PalmOS, NetBSD, AmigaOS, OpenBSD, OS/2, BeOS, Windows 3.1, AIX, Irix, UnixWare, SCO, OSF ponieważ nie osiągnęły wymaganego pułapu 0.1% w ostatnim tygodniu.

i

Cytuj
Legenda:
System operacyjny - podstawowe oprogramowanie pozwalające korzystać z komputera

Odsłona – zdarzenie polegające na obejrzeniu przez internautę strony, w kodzie której umieszczono skrypt zliczający badania gemiusTraffic (więcej)

(te liczby w tabelce to ilość odsłon właśnie jak zrozumiałem.)

Może ktoś z forumowiczów znalazł jakieś dane dotyczące tego ilu Polaków ma zainstalowanych nowy system? ;>
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:19:41 »
Zara Linuxa przegoni hihihi  ;D
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:29:10 »
No i pięknie. Jeszcze w sklepach nie ma, a już w górę nieźle leci :D

Offline Czujny

  • *****
  • 764
  • zast. red. prow. Komorkomania.pl
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:48:09 »
dokładnie, zauważcie, że do 3 miejsca juz teraz niewiele win7 brakuje ;)
Ale swoją drogą jestem ciekaw jak to się zmieni, wiadomo że mocno skoczy sprzedaż win7 ale ciekaw jestem jaki procent beta userów zakupi w ciagu roku pełną wersję sklepową.
Intel E5200| Palit GeForce 9600GSO 768mb DDRIII|2x2GB Kingston|at Windows 8 /// HTC Sensation EX

Offline d3tr0

Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Czerwiec 2009, 12:55:20 »
gdzieś jest w tematach że vista sp2 wcale nie jest już taka zła, a nawet ktoś napisał że win 7 jest wolniejszy
jeśli to sie poprawi do oficjalnego wydania win7 to maksymalnie 2-3 miejsce, xpeka nie przebije bo jednak wymagania ma
dla porównania instalowałem świeżo xp na lapie i po uruchomieniu zjada 100mb ramu a seven odpowiednio 610mb
w dodatku na mojej grafice GTA4 przycina sie na sevenie, na xpeku sp3 bez problemu działa w default

Offline Serkus

  • ****
  • 367
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Czerwiec 2009, 13:41:57 »
Windows 7 zyskuje coraz więcej użytkowników :)

Offline sysak

Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Czerwiec 2009, 15:30:00 »
gdzieś jest w tematach że vista sp2 wcale nie jest już taka zła, a nawet ktoś napisał że win 7 jest wolniejszy
jeśli to sie poprawi do oficjalnego wydania win7 to maksymalnie 2-3 miejsce, xpeka nie przebije bo jednak wymagania ma
dla porównania instalowałem świeżo xp na lapie i po uruchomieniu zjada 100mb ramu a seven odpowiednio 610mb
w dodatku na mojej grafice GTA4 przycina sie na sevenie, na xpeku sp3 bez problemu działa w default

Vista i 7 specjalnie zżerają więcej ramu, żeby nie leżał pusty i dzięki temu może zaoferować większą wydajność. W razie dużego zapotrzebowania na ram (np gra) i tak jest on zwalniany z tych dodatkowych danych. Oczywiście w7/vista pożera większe ilości ramu ale nie można tego porównywać bezpośrednio z xp. Z grami masz racje xp jest bezkonkurencyjny, ale nawet na moim raczej wolnym laptopie (pentium m 1.7ghz, 1.5gb ram, wcześniej 0.5gb i wolny dysk 80gb 4200rpm) sam system windows 7 działa szybciej i ma mniej zamułek niż xp. Poza tym xp krótko po instalacji chodzi jak burza, a im dalej w las tym bardziej sie sypie. w7 po 3 miesiącach śmiga identycznie.  Co do gier masz racje. Tu xp miażdży. Na szybkim desktopie (c2d e2140 3.2ghz, 4gb ram@960mhz i hd4830 gta chodziło o wiele szybciej na xp32bit niż viście x64, choć teraz na w7 32bit znów jest bardzo dobrze, a nawet jak jest troszkę gorzej, to komfort użytkowania tego systemu mi wszystko wynagradza, bo prawdę mówiąc gram raz na ruski rok.

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Czerwiec 2009, 16:35:28 »
do konca wakacji SEVEN bedzie na drugim miejscu, niech tylko wyjdzie RTM to piraci szybko dadza cracka i "siodemka" bedzie krolowala u nas :] sam obecnie jej uzywam i widze ze ten OS to najlepsze cudo jakie wymyslil Microsoft , (jak narazie), vista poleci na łeb na szyje, juz na wakacjach , zreszta juz teraz sprzedaz nowej Visty nie wzrasta praktycznie w ogole, wszyscy czekaja na SEVEN, jedyny problem to bedzie XP ktory posiada wiekszosc rynku , i szybko nie straci swojej pozycji przez drogie koszty wdrazania SEVEN przez firmy , moim zdaniem "7" zdobedzie pierwsze miejsce za okolo rok...

Offline marusg

  • ***
  • 143
  • hej ludziska,będe królem spamowiska
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Czerwiec 2009, 17:11:45 »
gdzieś jest w tematach że vista sp2 wcale nie jest już taka zła, a nawet ktoś napisał że win 7 jest wolniejszy
jeśli to sie poprawi do oficjalnego wydania win7 to maksymalnie 2-3 miejsce, xpeka nie przebije bo jednak wymagania ma
dla porównania instalowałem świeżo xp na lapie i po uruchomieniu zjada 100mb ramu a seven odpowiednio 610mb
w dodatku na mojej grafice GTA4 przycina sie na sevenie, na xpeku sp3 bez problemu działa w default

Vista i 7 specjalnie zżerają więcej ramu, żeby nie leżał pusty i dzięki temu może zaoferować większą wydajność. W razie dużego zapotrzebowania na ram (np gra) i tak jest on zwalniany z tych dodatkowych danych. Oczywiście w7/vista pożera większe ilości ramu ale nie można tego porównywać bezpośrednio z xp. Z grami masz racje xp jest bezkonkurencyjny, ale nawet na moim raczej wolnym laptopie (pentium m 1.7ghz, 1.5gb ram, wcześniej 0.5gb i wolny dysk 80gb 4200rpm) sam system windows 7 działa szybciej i ma mniej zamułek niż xp. Poza tym xp krótko po instalacji chodzi jak burza, a im dalej w las tym bardziej sie sypie. w7 po 3 miesiącach śmiga identycznie.  Co do gier masz racje. Tu xp miażdży. Na szybkim desktopie (c2d e2140 3.2ghz, 4gb ram@960mhz i hd4830 gta chodziło o wiele szybciej na xp32bit niż viście x64, choć teraz na w7 32bit znów jest bardzo dobrze, a nawet jak jest troszkę gorzej, to komfort użytkowania tego systemu mi wszystko wynagradza, bo prawdę mówiąc gram raz na ruski rok.
nie zapomnii że xp ma maxymalnie directX 9 a Windows 7 to directX 11 (10 ze zmieniona nazwą), to wpływa na jakość kosztem wydajności
E5200@3,4Ghz|Gigabyte GA-EP31-DS3L|4GB A-data Gaming Edition|Scythe Mugen|Pentagram Silent Force 460W|CoolerMaster Elite 331|Gainward HD4850 Golden Sample|Segate Baraccuda 500GB|Samsung SyncMaster T190

Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Czerwiec 2009, 17:50:38 »
Nie mówcie tak o tym ramie i viście. Mam aktualnie viste. Uruchomiłem ff+ parenaście zakładek - 230MB, do tego 2x Maszyne wirtualną która każda zjadała 1gb pamięci - razem ok 2250MB, a mam w komputerze 3096 3069MB, a miałem zapełnione 94% czyli vista tak naprawde sama w sobie zajmowała malutko i jeszcze troche zostało, co dowodzi ze vista nie je faktycznie bezsensownie tego 1-1,5gb.
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 19:49:34 wysłana przez lukas_gab »

Offline sCooBy^

  • *****
  • 1190
  • GG: 9706662
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Czerwiec 2009, 18:36:31 »
nie porownujcie wydanosci nowych gier w xp i win7 bo w win 7 te gry wykorzystuja dx10. jak chcecie porownac wydajnosc to np. gta san andreas  :)
Zapraszam do grupy "Windows 8 pre-release testers group" na Facebook

Offline Gustaw

  • ***
  • 203
  • no pain, no game...
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Czerwiec 2009, 19:28:42 »
Nie mówcie tak o tym ramie i viście. Mam aktualnie viste. Uruchomiłem ff+ parenaście zakładek - 230MB, do tego 2x Maszyne wirtualną która każda zjadała 1gb pamięci - razem ok 2250MB, a mam w komputerze 3096MB, a miałem zapełnione 94% czyli vista tak naprawde sama w sobie zajmowała malutko i jeszcze troche zostało, co dowodzi ze vista nie je faktycznie bezsensownie tego 1-1,5gb.


Drogi kolego po:
1. Jakim cudem masz w komputerze 3096 mb?? Chyba 3072!!
2. Zauwaz ze wydajnosc visty i ramow w viscie wzrasta z kolejnym service pack'iem , wersja rtm byla tragiczna, a czasem tzn sp-ackiem wzrasta.


3069 - czeski błąd, system różnie widzi pamięć. Tak czy inaczej po co krzyczysz ? Jeszcze raz dostaniesz skurczu a caps locku to inaczej porozmawiamy ;p

lukas_gab
« Ostatnia zmiana: 11 Czerwiec 2009, 19:53:13 wysłana przez lukas_gab »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Windows 7 w Polsce - popularność rośnie?
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Czerwiec 2009, 19:45:28 »
Normalnie moze mieć, tak jak ja mam 4094 MB, a w Viście mi pokazuje, ze mam 4GB bo zainstalowaniu SP1...
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)