TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Zerowanie dysku - MHDD

Zerowanie dysku - MHDD
« dnia: 07 Czerwiec 2009, 12:46:49 »
Otóż mam spory problem, dzisiaj przymierzyłem się do Zerowania starego dysku (200GB) i mam następujące problemy (sry za monitor (brudny) chyba 5 lat leżał w piwnicy i wczoraj sam nie wiem po co go wyciągałem :P)

otóż wchodzę na dysk wpisuje polecenie SCAN i wyskakuje mi takie coś: (niby wszystko OK)


potem schodzę na dół przełączam funkcje Erase Delays na ON wciskam F4

I wyskakuje mi takie coś: (z tego co wiem powinno co innego...)


gdy wcisnę klawisz wyskakuje:

__
A gdy wpiszę samą komendę ERASE wyskakuje mi:


proszę o pomoc :D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Czerwiec 2009, 16:26:11 »
nikt nic nie wie  ;D
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2009, 16:37:23 »
No co sie dziwisz, skoro wybrałeś do skanowania Stację DVD RW ;P Przed zerowaniem masz wybór ... wybierz swój HDD.

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:09:29 »
Nie widzę takiej opcji w pierwszej tabeli (nie ma screenie) jest tylko dysk Samsunga i właśnie go wybieram, gdzie widzisz opcjie gdzie się zmienia na dysk?
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:16:18 »
o lol, ale nie uwaga z mojej strony, w głównym oknie nie ma dysku tylko napęd do wyboru, co zrobić żeby wybrać dysk... ?
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:31:07 »
Daj screena z listy.

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:36:58 »
za parę minut go podeśle, a co do dysku to problem jest taki że odmówił posłuszeństwa ogólnie nic go nie chce wykrywać znaczy wykrywa tylko bios..., zepsuł się jakiś miesiąc temu. Zresztą był temat na jego temat xD Znajomy informatyk w tedy powiedział że jedyny ratunek to zerowanie...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #7 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:40:16 »
Możliwe że MHDD także ma problem by go wykryć.

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #8 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:42:17 »
nie będę teraz specjalnie wyciągał aparatu wiem inaczej powiem, wybór wygląda dokładnie tak jak tutaj
http://www.nirvanowiec.republika.pl/1.JPG

z tym że u mnie jest wykrywany napęd DVD

Możliwe że MHDD także ma problem by go wykryć.

to co mam zrobić w takim wypadku? zanieść dysk do serwisu?
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Czerwiec 2009, 19:50:29 »
Rozumiem, że na liście masz tylko jedną pozycję i jest nią Twoje DVD?

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:30:48 »
Rozumiem, że na liście masz tylko jedną pozycję i jest nią Twoje DVD?

Tak.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Czerwiec 2009, 20:58:59 »
W takim razie dysk nie jest poprawnie wykrywany. Pomoże chyba tylko serwis... Spróbuj jeszcze program HDD Regenerator. Zobacz czy botowany z CD wykryje HDD.

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #12 dnia: 07 Czerwiec 2009, 22:45:19 »
nie patrzylem na te fotki ale programu do LLF szukaj an stronie producenta albo wdcleaner pod dosem... albo pod winem HDD Low Level Format Tool (uwaga mozna nim nawet zformatowac dysk ktory sie uzywa aktualnie do systemu;]... wiec uwazaj co klikasz w nim a jak formatujesz dysk an ktorym masz uruchomiony system na ktorym odpalasz ten program to po zaczeciu zakaz dotykania klawiatury i myszki, a jak dojdzie do konca to reset kompa
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Czerwiec 2009, 11:44:12 »
sorry że dopiero teraz pisze ale zaniosłem komputer do sklepu gdzie go kupiłem (Vobis), naprawili mi go ale... Zapytałem się gościa co się stało on powiedział że w tym systemie który próbowałem zainstalować "Windows 7 B.7100" nie było jakiegoś sterownika do płyty głównej http://www.asrock.com/support/download.asp?Keyword=&Socket=775&Model=775Twins-HDTV+R2.0&OS=XP a w "Windows 7 B.7000" zainstalował się bez problemu, może mi ktoś powiedzieć o jaki sterownik chodzi? Gdyż chciałbym na tym starym kompie zainstalować Windows 7. Powiedzieli jeszcze że trzeba wrzucić to przez Kartę Pamięci, PenDrive. teraz zainstalowałem na nim Win XP Media Center Edition i działa bez zarzutu. Proszę o pomoc.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Zerowanie dysku - MHDD
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Czerwiec 2009, 11:46:39 »
A może jakies informacje dlaczego B.7100 nie chciał się wgrać?