TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)
« dnia: 28 Maj 2009, 18:39:55 »
Poniżej - oryginalne spolszczenie od firmy Microsoft.
Można zainstalować je legalnie i bezpłatnie w Windows Vista x64 z dodatkiem Service Pack 2 - w wersji "Enterprise" lub "Ultimate".

Załączony polski pakiet językowy znajdował się w pliku "6002.18005.090410-1830_amd64fre_Client_LP_5-FRTMCxLP5_DVD.iso" (udostępnionym przez Microsoft).
Plik ten zawierał 18 pakietów językowych i zajmował 2,8 GB.
Ponieważ sciągnięcie pełnego zestawu zabiera wiele czasu - a większość użytkowników zainteresowanych jest i tak jedynie polskim pakietem językowym (zajmującym 167 MB) - postanowiłem ściągnąć wspomniany zestaw i udostępnić wyodrębniony z niego plik "pl.cab" (nazwę zmieniłem na "Windows Vista SP2 - Język polski.cab").

Sumy kontrolne pliku "Windows Vista SP2 - Język polski.cab"
MD5   -   50915b41271d8d1a253e9a66ebdcc28a
CRC   -   6CB98E69

Sumy kontrolne pliku "6002.18005.090410-1830_amd64fre_Client_LP_5-FRTMCxLP5_DVD.iso", z którego pochodzi plik z polskim pakietem językowym:
MD5   -   f1cf8bdf728a3a973a03ff681049e23c
CRC   -   56DEAF5D

Pliki:
[strona nie jest już dostępna]
[strona nie jest już dostępna]
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 15:08:34 wysłana przez Mirahz »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Czerwiec 2009, 09:43:33 »
Witam Wojtek. Mam Pytanie bo wiem ze sie znasz. Czy da sie zintegrowac ten pakiet jezykowy tym programem gimagex tak jak to sie dalo w windows 7? A jesli sie da to czy mogl bys powiedziec jak?

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Czerwiec 2009, 11:58:54 »
Tak, da się to zrobić bez najmniejszych problemów.
Rzecz wygląda dokładnie tak samo jak w opisie integracji Windows 7 tłumaczonym przez Egonka - nie ma żadnych różnic - dodatkowa instrukcja nie będzie chyba potrzebna.

Teraz moje pytanie - czy taka integracja (jak w opisie Egonka) ma tutaj sens? Moim zdaniem niekoniecznie - zależy od tego jakiej wersji Windows używacie do integracji pakietu językowego.
Patrzę na to w ten sposób - żeby zintegrować polski język z Windows Vista w wersji SP2 trzeba posiadać ... Windows Vista w wersji SP2.
Można pewnie wykorzystać program w stylu vLite, aby w łatwy i szybki sposób zintegrować Vistę w starszej wersji (bez SP1 lub z SP1) z pakietem SP2 - ale nie są to w teorii bezpieczne narzędzia (Microsoft odradza ich użycie).
W takim razie najlepiej zintegrować Vistę z SP2 w Audit Mode - co bywa czasochłonne i zajmuje bardzo miejsca na dysku - ale daje pewność, że system i pakiety zostaną zintegrowane poprawnie. Skoro jednak mowa o integracji w Audit Mode - czy nie warto zintegrować od razu polskiego pakietu językowego i Internet Explorer 8 (najlepiej wersji angielskiej i z dodatkowym pakietem polskim) :) ?
Powstałby wtedy obraz : Windows Vista SP2 PL z IE8 - działający bez niespodzianek (z vLite nie jest już tak różowo).
Opis Egonka można by wykorzystać na samym końcu (a w zasadzie jego część, rozpoczynającą się słowami "Następnie musimy ustawić zintegrowany język jako domyślny. W tym celu wydaj polecenie"). Dałoby to możliwość wyboru języka w instalatorze i domyślną instalację wersji "PL".

Tak więc ... jeśli macie już gotowy nośnik z Windows Vista w wersji SP2 - można śmiało zastosować opis Egonka.
Do tego można jeszcze zintegrować z obrazem Internet Explorer-a 8 (mogę napisać instrukcję - to prosta sprawa).

Jeśli nie macie Visty w wersji SP2 - lepiej zintegrować ją w Audit Mode używając Windows AIK (opis np. tutaj - [strona nie jest już dostępna] ).
Wyglądałoby to następująco: instalacja systemu Vista na drugiej partycji, instalacja SP1, vsp1cln, instalacja SP2, compcln, instalacja polskiego pakietu językowego do SP2, instalacja Internet Explorer 8 w wersji angielskiej, instalacja polskiego pakietu językowego do IE8.
Dostaniemy w ten sposób obraz "install.wim" , który można 'doprawić' kawałkiem opisu Egonka (instrukcją od wspomnianego momentu i dwoma dodatkowymi poleceniami, które zawarłem na 4 i 5 stronie wątku). Od razu napiszę - instrukcja Egonka zmieni się jeszcze minimalnie w razie integracji Visty w Audit Mode, w polu "Image" podczas montowania install.wim trzeba będzie wpisać "1" (a nie 4 lub 5).
Moim zdaniem - jest to najlepsze rozwiazanie, chociaż zajmuje naprawdę sporo czasu i niemało miejsca na dysku. Na szczęście można wykorzystać tu wirtualną maszynę (np. VirtualPC czy VirtualBox - ten ostatni działa z systemami 64-bit, ten pierwszy tylko z 32-bitowymi).

W razie pytań - piszcie.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 15:09:16 wysłana przez Mirahz »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Odp: Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Czerwiec 2009, 14:14:06 »
Wiec tak. Jak chodzi o vlite to udalo mi sie nim zintegrowac polski pakiet jezykowy ale nie wiem jak to dziala jeszcze bo nie instalowalem. Narazie sciagam z Torrenta pakiet jezykowy X86 ktory zajmuje 5,79 Gb ale na ta chwile malo osob ja ma i idzie powoli. moze na jutro bedzie. Posiadam na dysku sciagniete z torrenta 2 wersje visty sp2 (x86 i x64). Teraz do wirtualnego napedu zaladowalem plik ktory utworzylem vlitem i sie odpala instalator i pyta o wybor jezyka. Mi to szczegolnie nie przeszkadza ale chce zrobic zeby domyslnie ladowal polski bez zadnych pytan. PS czy tak jak w opisie egonka beda znowu jakies problemy z liczba odpowiadajaca za rodzaj instalowanego systemu? (ultimatealbo home premium itp). Bo zrobil bym taka wersje i udostepnil na jakims serwerze dla potomnosci. Aha jeszcze zapomnialem bo pisales cos o integracji sp2 za pomoca vlite. Wszystko by bylo super bo mam sam SP2 w wersji x86 jak i w wersji x64 ale vilite nie rozpoznaje pliku bo jest to plik exe a vlite czyta tylko cab. Czytalem na zagranicznych forach ze ludzie probowali wypakowac exe do caba ale bledy po instalacji wywalalo rozne. Jak wgrac spolszczenie do samego Internet explorera 8?

Spolszczenie do wersji Windows Vista SP2 X86

[strona nie jest już dostępna]
[strona nie jest już dostępna]
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 15:09:26 wysłana przez Mirahz »

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
Odp: Polski pakiet językowy dla Windows Vista SP2 (64-bit)
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Czerwiec 2009, 03:00:29 »
Wiec tak. Jak chodzi o vlite to udalo mi sie nim zintegrowac polski pakiet jezykowy ale nie wiem jak to dziala jeszcze bo nie instalowalem. Narazie sciagam z Torrenta pakiet jezykowy X86 ktory zajmuje 5,79 Gb ale na ta chwile malo osob ja ma i idzie powoli. moze na jutro bedzie. Posiadam na dysku sciagniete z torrenta 2 wersje visty sp2 (x86 i x64). Teraz do wirtualnego napedu zaladowalem plik ktory utworzylem vlitem i sie odpala instalator i pyta o wybor jezyka. Mi to szczegolnie nie przeszkadza ale chce zrobic zeby domyslnie ladowal polski bez zadnych pytan. PS czy tak jak w opisie egonka beda znowu jakies problemy z liczba odpowiadajaca za rodzaj instalowanego systemu? (ultimatealbo home premium itp). Bo zrobil bym taka wersje i udostepnil na jakims serwerze dla potomnosci. Aha jeszcze zapomnialem bo pisales cos o integracji sp2 za pomoca vlite. Wszystko by bylo super bo mam sam SP2 w wersji x86 jak i w wersji x64 ale vilite nie rozpoznaje pliku bo jest to plik exe a vlite czyta tylko cab. Czytalem na zagranicznych forach ze ludzie probowali wypakowac exe do caba ale bledy po instalacji wywalalo rozne. Jak wgrac spolszczenie do samego Internet explorera 8?

1. Sam vLite nie używam - nie ufam temu narzędziu. Zbyt wiele było w przeszłości kontrowersji z nim związanych (błędne integracje, problemy wyskakujące nagle po 2 miesiącach korzystania ze zintegrowanego nim systemu, itp.). Nie wiem przez to czy integracja pakietu językowego przebiega poprawnie - zobaczysz to dopiero po zainstalowaniu zintegrowanej przez Ciebie Visty.

2. Do testów polecam VirtualBox-a - tworzysz wirtualną maszynę, instalujesz system i gdy działa polski język - masz pewność, że wszystko poszło jak należy i możesz usunąć niepotrzebne już pliki.

3. Musisz stworzyć plik odpowiedzi instalatora - zwie się to 'unattended installation'.
Instrukcje znajdziesz np. tutaj [strona nie jest już dostępna] , http://www.msfn.org/board/index.php?showforum=149
4. Co do numeru obrazu (Image) z opisu Egonka - ciężko powiedzieć. Zależy to od tego jaką wersję Visty posiadasz.
Numer obrazu, który podajesz jest związany z dość banalną rzeczą ... Gdy zerkniesz na oryginalną i niemodyfikowaną płytę z Windows Vista okaże się, że możesz przy pomocy jednego krążka zainstalować bodajże 6/7 różnych edycji Windows Vista. Podczas instalacji wskazujesz tylko na liście czy chcesz instalować "Ultimate", czy "Business, czy N", ... Instalator po dokonaniu przez Ciebie wyboru wywołuje jeden z obrazów (zawartych w pliku install.wim), odpowiedzialny za instalację tej konkretnej edycji systemu.
Załóżmy, że na płytce x32 dla Windows Starter numer obrazu to 1, dla Home Basic to 2, dla Home Premium to 3, dla Business to 4, dla Ultimate to 5, ... (dalej edycje 'N').
Jeżeli w czasie modyfikacji wybierzesz '3' jako numer Image, będziesz modyfikował obraz odpowiedzialny za Vistę Home Premium. Gdy później w instalatorze wskażesz instalację "Home Premium", zostanie zainstalowana 'Twoja' wersja.
Problem powstanie, gdy zainstalować będziesz chciał np. wersję "Business" - tej wersji przecież nie modyfikowałeś i zainstaluje się wersja niezmieniona ...
Aby krążek był 'kompletny', trzeba zmodyfikować wszystkie podobrazy po kolei (ale jest to dokładnie kilka razy więcej pracy).
Tak to wygląda w 'standardowych' modyfikacjach - być może bardziej kompleksowo działa vLite. Nie wiem, jak wspominałem nie używam go. Może to jednak wpływać na numer obrazu wersji "Ultimate".
Jeżeli ktoś zmodyfikował obrazy w ten sposób, że wersje Home Basic i Home Premium zostały usunięte z krążka -Ultimate będzie oznaczony jako '2'.
Jeśli ktoś wrzucił kopię oryginalnego nośnika - Ultimate będzie oznaczony jako '5'.
Jeśli będzie to 64-bitowa 'wersja' oryginalnego krążka - Ultimate będzie pod '4'.
Jeśli ktoś zintegrował samodzielnie WAIKiem obraz Ultimate - będzie to '1' :)
Niestety - nie ma reguły - musisz to sam odkryć.

5.
a) Ja instalowałem SP1 i SP2 z plików exe, bo integrowałem w końcu pakiety SP i językowe używając Audit Mode i WAIK - nie przejmowałem się więc postacią (exe) pakietu SP2. Wystarczyło jednak, że teraz wstukałem dla sprawdzenia (nazwa uproszczona) "Sp2.exe /help" i pojawił mi się ekran jak poniżej:

Wynikałoby z niego, że wystarczy wpisać:
sp2.exe /integrate:c:\cokolwiek , aby zintegrować dodatek.
Możliwe, że polecenie do zwyczajnie rozpakuje SP2 do danego katalogu i uruchomi instalator - nie mam w tej chwili zbyt wiele miejsca na dysku, aby to sprawdzić.
b) możesz sam rozpakować SP2.exe np. WinRar-em i uzyskasz pliki cab w środku - wychodzę jednak z założenia, że bezużyteczne dla Ciebie
c) spróbuj uruchomić sp2 z parametrem -x (sp2.exe -x).

6. Wgranie spolszczenia polega na ściągnięciu pakietu lokalizacyjnego dla IE8 (w formacie msu - MS Update).
http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?familyid=507d4589-ca97-4c5a-9c0f-bb9a3c68cc49
Banalna sprawa. Jeśli o integrację chodzi - tutaj masz szczegółową instrukcję integracji - http://blogs.msdn.com/ie/archive/2008/06/20/slipstreaming-ie8.aspx
Ja polecę tyko nieco inną niż podana przez autora formę sprawdzenia poprawności integracji.
Wystarczy w konsoli wpisać echo %errorlevel% (zamiast podglądać logi pkg) - jeśli pokaże zero, integracja powiodła się.
« Ostatnia zmiana: 23 Marzec 2023, 15:10:27 wysłana przez Mirahz »
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.