TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows XP x64 PL

Windows XP x64 PL
« dnia: 24 Maj 2009, 17:54:54 »
Znalazłem  windowsa XP 64 bit w wersji polskiej:

" Windows JG x64 RC [PL] [.iso] [SROM-otnik]

Tego jeszcze nie bylo - po raz pierwszy Windows XP Prof x64bit SP2 PL! - ostateczna wersja testowa.

System ten ma niebywale mozliwosci - obsluga pamieci do 128 Gigabajtow RAM i 16 Terabajtow pamieci wirtualnej... Druga zaleta jest jego pochodzenie - system bazuje na kodzie wspanialego jadra NT 5.2 z Servera 2003, dzieki czemu posiada znakomita stabilnosc pracy. Wymagania ma wbrew pozorom niewielkie, bo daje sie zainstalowac na sprzecie z procesorem: AMD Athlon64, AMD Opteron, Intel Xeon lub Intel Pentium 4 z Intel EMT64, oprocz tego wystarczy zaledwie 256 MB RAM, 1,5 GB wolnego miejsca na HDD i karta graficzna SVGA.

System jest spolszczony, nie jak dotychczas mozna bylo spotkac - przez instalowana nakladke jezykowa MUI, tylko od "srodka" - edytowalem recznie 440 plikow, co daje m.in. kilka tysiecy (!) okien dialogowych, zawierajacych zasoby jezykowe i graficzne. Interfejs jest praktycznie calkowicie polski, pozostaly jedynie takie detale jak Cancel, Next i Back.
Ma obecnie zintegrowane: IE7; Firefox 3.0.7; WMP11; KMPlayer 2.9.3.1430; TuneUp '08; WinTools 8.8.1; Autoruns 9.39; K-lite Mega Codec Pack 4.7; RAR 3.80; Pluginy Flash Player; XnView 1.92; Kalkulator Plus; Kalkulator Hexelon; Notepad2; Everest Ultimate 5.00.1650; DirectX 9.0c XI.09'; sterowniki SATA/RAID/AHCI oraz wszystkie poprawki do marca 09'.


Z systemu usunalem kilka zupelnie zbednych elementow, ktore tylko zasmiecaja HDD:
1. APLIKACJE: aktowka, ctfmon, gry, gry internetowe, opcje ulatwienia dostepu, pinball, podglad Schowka, wordpad, wygaszacze ekranu.
2. JEZYKI I UKLADY KLAWIATURY: wszystkie z wyjatkiem PL
3. MULTIMEDIA: dzwieki Windows, pliki tla i obrazow, przykladowa muzyka, stary CDPlayer oraz Rejestrator dzwieku, skorka Luna, wskazniki myszy.
4. OPCJE SYSTEMU: agent MS, asystent wyszukiwania, dr Watson, edytor trybu wejsciowego, edytor wlasnych symboli, kreator IExpress, kreator oczyszczania dysku, kreator transferu plikow i ustawien, oczyszczanie dysku, pomoc i wsparcie, reczna instalacja i aktualizacja, schematy kolorow, usluga OOBE (Out of Box Experience), uslugi zdalnej instalacji, zestaw narzedzi administracyjnych.
5. SIEC: menadzer synchronizacji, MSN Explorer, narzedzia do komunikacji, netmeeting, peer-to-Peer, uslugi informacji internetowej (IIS), windows Messenger.
6. USLUGI: aktualizacje automatyczne, jakosc uslugi (QoS), messenger, poslaniec, QoS RSVP, raportowanie bledow, telnet, usluga IMAPI CD-Burning, usluga indeksowania, usluga Przywracanie systemu.
7. LATY: TcpIp = 500, UxTheme, SFC wylaczone.

Wprowadzilem rowniez szereg tweakow, ktore maja za zadanie polepszyc prace systemu.

Instalacja zajmuje max 20 - 25 minut, jest nienadzorowana, a klucz jest korporacyjny - nie trzeba aktywowac.

Po instalacji KONIECZNIE nalezy przeprowadzic TUNING - wszystkie informacje na ten temat, krok po kroku opisalem i dodalem stosowne fotki. Paczka niezbednych narzedzi oraz INSTRUKCJA zawarta jest w folderze TUNING na Waszym pulpicie. Zalecam wiec po zainstalowaniu dobrze sie zapoznac z zawartymi tam instrukcjami i stosowac sie do nich DOKLADNIE! - unikniecie wtedy jakichs niepotrzebnych rozczarowan.
Wlasciwie przeprowadzone "zabiegi" dadza koncowe zuzycie RAM-u na poziomie ok 145 MB - bez antywirusa i ok 15 wlaczonych procesow. Inny wynik jest dowodem zlego zoptymalizowania systemu!
 


P.S. Prosze nie pytac mnie o sterowniki do Waszego sprzetu - tym sie nie zajmuje. Wiem, ze moga byc z tym problemy, bo ten system niestety nie jest tak wspierany przez producentow sprzetu i sterownikow, jak bysmy sobie tego zyczyli... System moze sprawic rozne problemy, nielogiczne np. nie zdziwcie sie, gdy np. nie zadziala dedykowany dla tego systemu sterownik 64 bitowy...

!Wstawka czysto eksperymentalna!

Zycze TYLKO milych wrazen z pracy na Windows JG x64!

SROM-otnik   "



Pytanie jest takie czy ktoś miał z tym do czynienia ? czy warto sobie tym w ogóle zawracać głowę ? Czy ten system ma jakąś wartość przy zastosowaniu do słabszych komputerów które nie dają rady z windows 7 64 bit ? Jak ze sterownikami do tego  w porównaniu do windows 7 64bit?
« Ostatnia zmiana: 24 Maj 2009, 17:58:14 wysłana przez 1heniu »
C2D E4500@2x2,8GHz/ASUS P5GZ-MX/2x1GB-DDR2-1024MHz/3xHDD 40+40+500GB/GF9400GT-1GB/Fortron 450W/  PVA SyncMaster 173P+/Windows XP x86 + XP x64 +Win.7 x86

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Maj 2009, 16:36:36 »
Ja Ci powiem - warto - SROM-otnika znam z forum windowsmx.pl i sądząc po JG Enterprise i Extreme, nie robi modyfikacji byle jak, choć modyfikowanie kilkuset plików, zmieniając menu, dialogi itd. do łatwych nie należy

PS: Powstaje jeszcze Windows XP Sajber Edition x64 - mojej produkcji >> premiera - wakacje

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2009, 00:23:06 »
a jakiś download do tego :> ??


Przypominam , że na forum zabronione jest proszenie oraz rozpowszechnianie nielegalnych treści . 

lukas_gab
« Ostatnia zmiana: 01 Czerwiec 2009, 18:54:20 wysłana przez michau »
Intel Core2 Duo E8400 3.0 Ghz; Asus P5Q PRO; A-DATA 4 GB RAM DDR2 800 Mhz;  Radeon HD 4850 IceQ 4 HIS 512 Mb; Enermax 626 W modu 82+; Antec Three Hundred Gamer

Offline run3

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Maj 2009, 11:14:17 »
Witam

Powiem szczerze że windows XP64 do lamusa. U mnie był godzinę na kompie.Niestety ten system nie wart jest męczarni na kompie w domu.Zby dużo problemów mimo że ta wersja jest dobrze zrobiona .Jeżeli juz chcesz  system 64bit polecam windows Seven bulid 7137 .Naprawde dobry .Jedyna aplikacja jaka mi nie chodzi to gra Crysis Zaś nawet programy dosowe mi bradzo pieknie śmigają.

Pozdrawiam

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2009, 12:03:56 »
Co z tego, że x64, XP powinien dawno leżeć w pudełku na półce, zakurzony od wieków... lukas_gab moda dostałeś wreszcie?? ^^

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Czerwiec 2009, 21:59:12 »
System świetnie zmodyfikowany, spolszczony zajmuje naprawde mało ramu, śmiga jak torpeda, szybszy od  "Winowsa Seven 64"
Wsam raz dla starszego sprzetu potrafiącego obsłużyć 64 Bitowy system.
Gratulacje dla  SROM-otnika za wspaniałom i udaną prace.
 

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Czerwiec 2009, 22:07:26 »
A jaki jest sens instalacji x64 na starszym sprzęcie?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Czerwiec 2009, 16:14:25 »
A jaki jest sens instalacji x64 na starszym sprzęcie?
Niewielki sens. A na nowszych i tak nie warto instalować xp x64. Już lepiej vista. Poza tym xp x64 był niewypałem. Od początku był traktowany po macoszemu. Przykład? Choćby brak polskiej edycji. Microsoft już nie wspiera praktycznie tego systemu. Jak system x64 to albo vista albo seven bo xp od początku był niewypałem i nie warto się z nim męczyć. O ile xp 32 bit może jest szybki, może vista jest szybka albo seven ale tyle dobrego już nie powiemy o xp x64. Sprawia dużo problemów niekiedy nawet ze stosunkowo nowym sprzętem. Rownie często sypią sie aplikacje (błędy w funkcjonalnności, przekłamania w interfejsia). Za to o edycji 64 visty nie można powiedzieć tyle złego. Nie wiem jakie kroki w niej poczyniono ale problemów z aplikacjami prawie nie ma, a sterowniki niemalże nie sprawiają problemów przy instalacji (kosztem błędów systemu i stabilności)

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lipiec 2009, 20:16:39 »
W moim przypadku jest sens, mam sprzet AMD Athlon 3000+ 1,8GHz 2GB Ramu i geforce7800. na moim kompie wzrosła wydajnośc prawie 2-krotnie, Polecam ten system na procki Athlon64 1 rdzeniowe które maja kłopoty z vista. :)

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #9 dnia: 26 Lipiec 2009, 12:36:53 »
Udowodnij prawie dwukrotny wzrost wydajności względem x86, a dostaniesz Nobla...
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2009, 18:28:50 wysłana przez michau »

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lipiec 2009, 22:27:25 »
Nie wiem jak ci udowodnić, ale ten system sie nie zawala tak w autostarcie jak x86 co widać po starcie systemu ( nie mierzyłem czasu to nie powiem ile sekund ) i w aplikacjach oczywiście takich jak adobe photoshop cs4 czy flash cs4 renedowanie trwa ponad poltora raza krócej, oczywiście na aplikacjach x86 nie odczuwam zbytniej zmiany

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Lipiec 2009, 14:16:28 »
No więc nie wydajność komputera, a poszczególnych aplikacji.

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Lipiec 2009, 14:12:53 »
Komputera tez bo procek 64 bit ale dokładnie nie moge ci tego określić napewno powiem ze system startuje bardzo szybko, jest jakby mini vista x64

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #13 dnia: 07 Sierpień 2009, 08:56:57 »
a jakiś download do tego :> ??


Przypominam , że na forum zabronione jest proszenie oraz rozpowszechnianie nielegalnych treści . 

lukas_gab

to czemu na forum rozpowszechnia sie nielegalne tresci i zaden mod/admin nic z tym nie robi?
badzcie konsekwentni teraz.

Offline matto

Odp: Windows XP x64 PL
« Odpowiedź #14 dnia: 10 Sierpień 2009, 09:11:22 »
Kolejne bzdury wypisujecie.

Cytuj
Poza tym xp x64 był niewypałem
to oczywiście Windows 2003 serwer tez niewypał.

Cytuj
mnie był godzinę na kompie.Niestety ten system nie wart jest męczarni na kompie w domu.Zby dużo problemów mimo że ta wersja jest dobrze zrobiona
to się zdecyduj człowieku jest dobrze zrobiony czy nie.

Ja mam system od 2 lat na dysku i sobie go chwalę. Nie miałem z nim żadnych problemów NIGDY. Wszystko na nim bardzo ładnie chodzi.