TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)

Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« dnia: 14 Maj 2009, 10:09:08 »
Witam.

Od kilku dni zmagam się z pewnym problem, mianowicie stałem się posiadaczem Windowsa 7 Ultimate Evaluation copy bulid 7100. NIe moge sobie poradzić z podłączeniem się do internetu. Instaluje sterowniki pod viste 32 bit, próbowałem także Xp-kowskie, z uprzednim włączniem kompatybilnosci dla tych systemów, a także uruchamiam aplikację z poziomu administratora. Niby sterwoniki się instalują, diody świecą się ciągłym światłęm. Problem pojawia się przy próbie połącznia się, login a także hasło są poprawne, pojawia się błąd 618, bodajrze. Jak w temacie, posiadam modem zte zxdsl 852. Nie wiem jak sobie z tym poradzić. Proszę o pomoc. Mam nadzieję, żę nie będę musiał wracać Visty ;P Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Maj 2009, 12:14:22 »
Ja mam build 7077 i normalnie mi chodzi ten modem na sterach pobranych ze strony tp.
A ten modem to v1, czy v2 :?:

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Maj 2009, 15:09:16 »
Tak jak przedmówca: masz modem V1 czy V2?

Ja mam modem V2 i zainstalowało się bezproblemowo.
Sterowniki zadziałały od visty 32.

Odłącz modem, zainstaluj sterownik (ja musiałem go odpalić 2x), podepnij modem, odpal aplikację z pulpitu - wpisz login i hasło. Jeśli modem się zsynchronizuje to powinno działać.

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Maj 2009, 02:41:49 »
Pewnie to głupie pytanie ale czym się różni v 1 od 2 ? :/ Instalowałem stery od visty 32, xp z wszystkimi SP i tak jak napisałem świecą się dwie diody, gdy daje połaącz po uprzednim wpisaniu loginu i hasła jest napisane, żę trwa weryikacja ble ble ble po czym wyskakuje błąd 628, z tym 618 to się pomyliłem. A teraZ to już jak chce zainstalować modem i wyskakuje komunikat aby podłączyć modem w celu zakonczenia instalacji, modem w ogole się nie zaświeca i instalacja się zwiesza ;/;/

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Maj 2009, 16:18:07 »
V1




a tu V2


Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Maj 2009, 16:56:36 »
zainstaluj tylko i wylacznie sterowniki do modemu bez programu do neo bo jest on niepotrzebny gdyz w sevenie wpisuje sie te loginy i hasla i chodzi all good a potem wejdz w ustawienia internetu i tam se powinienes poradzic z wpisaniem loginu i hasla w odpowiednie miejsce
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Maj 2009, 09:44:52 »
Czyli ja posiadam wersje 2. Tak też zrobiłem. Nigdy nie istalowałęm tego tp-skiego badziewia bo jest mega zwieszone :)) Hmm widzę, że to jakiś grubszy problem :/

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Maj 2009, 14:58:25 »
Jak zainstalujesz te sterowniki to już nieodłączaj modemu tylko zrestartuj kompa a następnie po ponownym uruchomieniu zainstaluj te sterowniki jeszcze raz (cały czas przy podłączonym modemie).Po tej ponownej instalacji, powinna pokazać się na pulpicie dodatkowa ikona cyknij ją dwa razy wpisujesz login i hasło no i leci.Mam ten sam model i stery pod vistę, mnie to działało i na Viście i teraz na Win7 RC ;)

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Wrzesień 2009, 18:15:32 »
Mam ten sam problem (jak w temacie).
Może ktoś znalazł rozwiązanie?

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Listopad 2009, 17:20:26 »
Cześć

Mam Win 7 RTM x64 i za kija nie mogę tego zainstalować.
W menadżerze urządzeń wyswietla mi się Modem ADSL, ale ma ten taki żółty zanczek z wykrzyknikiem. I po wejściu we włąsciwości mam komunikat, że sterowniki nie są cyfrowo podpisane. Na viście 32 bitowej modem śmiga. A stery mam z płyty która jest w zestawie Orange Freedom, i tam są stery do visty 32 i 64 bity.

Może ktoś coś poradzić jak zainstalować ten modem?

Offline hubert1

  • *****
  • 650
  • "bo liczą się wspomnienia, prawda, prawda" :D
Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Listopad 2009, 17:57:11 »
na razie musisz czekać. Seven jak i vista instaluje bez problemów niepodpisane sterowniki lecz wersje x64 zwyczajnie takich nie akceptują.

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Listopad 2009, 18:48:51 »
Możesz spróbować podpisać sterowniki tym programikiem: http://download.softpedia.com/dl/2fea1279c238d37e968fe967713b7520/4b04626a/100103154/software/tweak/dseo13b.exe
Tutoriala można znaleźć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=ZeoWicDyoeE
Nie wiem jak będzie w przypadku 7 x64 ale kiedyś podpisywałem tym progsem pewien sterownik do Visty x64 i instalował się oraz działał bez problemów.

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Listopad 2009, 20:02:05 »
Kilkr, tutek jest robiony na Win 7 więc teoretycznie wszystko powinno śmigać.
Problem w tym, że o ile certyfikat dodaje się do pliku (jak wchodzę, w Właściwości pliku, to mam zakładkę podpis cyfrowy, i jakieś NGO, no i, że adres email itd. not avallible. ale jest napis, że certyfikat jest OK wiec powinno śmigać)
Niestety jak wchodzę, w Menadżer urządzeń i instaluje stery z podanej ścieżki, to we właściwościach urządzenia ciągle mam napis, że niema podpisu cyfrowego, a w szczegółach, gdzie jest ze 20 plików, żaden niema dopisku, że posiada certyfikat. Nawet te które podpisywałem :/ Jakaś masakra kompletna.

Mógłby ktoś zobaczyć to u siebie?


P.S.
Czym się rózni Tes Mode od zwykłego trybu?

Offline KilKr

  • ****
  • 274
Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Listopad 2009, 23:10:43 »
Wiem, wiem że tutek jest robiony na 7 ale ja osobiście go na 7 nie używałem dlatego nie chce się powiadać na temat poprawności działania. Jeśli dobrze pamiętam włączenie "test mode" umożliwia użycie sterownika z podpisem cyfrowym, z tym że nie musi on podlegać weryfikacji. Możesz spróbować przełączyć system w ten tryb ;) i zobaczyć jaki będzie efekt.

Odp: Windows 7 +neostrada (modem zte zxdsl 852)
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Listopad 2009, 15:46:05 »
No ja właśnie w test mode to wykonywałem, tak jak jest pokazanae w tutku.
Najpierw włączam TM, a potem podpisuje.