TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Integracja pakietu językowego z płytą instalacyjną Windows 7 - Poradnik

Offline matys1

  • ****
  • 275
O to bym sie nie martwil a przez torrenta moment sie rozejdzie.

Offline Theo

  • ***
  • 118
Też jestem za torrentem. Z chęcią pomogę seedować
HP dv6-2120ew, Windows 7 SP1

Cytuj
imagex /compress maximum /flags "Ultimate" /capture D: C:\install.wim "Windows 7 Ultimate"

D: to instalka Windowsa (DVD)?

C: to partycja z Zainstalowanym SYS'em?
CPU: Intel E8400 E0 @4,05GHz 1.256V | Mobo: ASUS P5Q-Deluxe | RAM: 4x1GB Corsair 675MHz@1300Mhz 2.3V Platinum Edition | GPU: Gigabyte 4850 Zalman 512MB DDR3 | HDD: Samsung F1 640GB 16MB Cache / Seagate 7200.11 500GB SATA2 32MB Cache | Obudowa: Thermaltake Soprano | Zasilacz: Corsair 750W

D: to partycja z zainstalowanym systemem, a C:\install.wim to ściezka gdzie ma być zapisany utworzony obraz.

tak powino być odrazu :P
CPU: Intel E8400 E0 @4,05GHz 1.256V | Mobo: ASUS P5Q-Deluxe | RAM: 4x1GB Corsair 675MHz@1300Mhz 2.3V Platinum Edition | GPU: Gigabyte 4850 Zalman 512MB DDR3 | HDD: Samsung F1 640GB 16MB Cache / Seagate 7200.11 500GB SATA2 32MB Cache | Obudowa: Thermaltake Soprano | Zasilacz: Corsair 750W

Ja też chętnie poseeduje nawet przez tydzień.
To skąd mogę pobrać torrencik??

2. Gdy wykonamy wszystkie czynności spolszczające, należy z menu programu Sysprep wybrać opcję Enter System Out-of-Box Experience (OOBE), zaznaczyć opcję Generalize i pozwolić na zamknięcie systemu.
Nie za bardzo uprościłeś opis?? :) Po instalacji Twojego spolszczenia, czyli na na virtualbox czy virtualPC otwieram CD z nagranym spolszczeniem i go zwyczajnie uruchamiam. Instalacja przebiega standardowo, jednak zamykając OS według powyższych wskazówek występuje komunikat o błędzie. Po wybraniu Shudown z menu start OS już nie chce się uruchomić, staje na planszy "Trwa uruchamianie usług przez instalatora".
Co robię nie tak?

Mam pytanko ,który plik jest odpowiedzialny za sprawdzanie poprawności
seriala przez internet??
gdybym to wiedział można by coś z tym zrobić by  weryfikacja nie przebiegała przez internet ,albo by niebyło konieczne podawanie seriala.
W końcu nic nie daje zintegrowany serial skoro jest sprawdzany w microsof'cie  :D
no opcjonalnie  można by go zintegrować ,ale chyba lepiej go ominąć ;)

Dobra mam odpowiedz!
zawsze moge urzyć PlusPatch V6
myśle że się normalnie zintegruje
i wszystko będzie ok
jak chcecie na torrenta to pisać ;)
może jeszcze kiedyś przejże ten temat
to wam mój gotowy produkt wyśle :D
PS: nie wcześniej niż w sobotę bo dopiero wtedy biorę się za robote ;)
« Ostatnia zmiana: 10 Maj 2009, 01:19:03 wysłana przez haqins »

Ja mogę chętnie poseedować, tylko muszę mieć co!
Jak będzie co seedować, to dajcie znać. moje 2Mb/s to nie duzo, ale zawsze coś.

Pozdrawiam.

Mam pytanie. W opisie jest tak napisane" -Jeśli chcesz to możesz teraz wrzucić dodatkowe pliki takie jak np. tapety, kompozycje poprawki tłumaczenia itp.
Ja podmieniłem pliki user32.dll.mui i aero.msstyles.mui na poprawione. Zostaną one zintegrowane z systemem. Pliki należy skopiować do odpowiedniego katalogu w X:\7Work\WIM. Trzeba będzie oczywiście przejąc je na własność i ustawić uprawnienia" Domyslam sie ze te pliki to sa brak znaku wodnego i waskie menu start. Znalazlem te pliki ale za chiny ludowe nie moge ich skopiowac do tego katalogu. I mam pytanie 2 czy je mam wpakowac do en-us czy do Pl-pl? No to dorobilem. Chcialem wszystko usunac a teraz mi wywala ciagle blad ze nie mam uprawnien do usuniecia plikow z katalogu WIM. Co zrobic?
« Ostatnia zmiana: 25 Maj 2009, 23:40:44 wysłana przez kowalmisiek »

Domyslam sie ze te pliki to sa brak znaku wodnego i waskie menu start. Znalazlem te pliki ale za chiny ludowe nie moge ich skopiowac do tego katalogu. I mam pytanie 2 czy je mam wpakowac do en-us czy do Pl-pl? No to dorobilem. Chcialem wszystko usunac a teraz mi wywala ciagle blad ze nie mam uprawnien do usuniecia plikow z katalogu WIM. Co zrobic?
Tak to są pliki od wąskiego menu i znaku wodnego. Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze to po przejęciu właśności plików (wg instrukcji: http://www.tricks.com.pl/przejmowanie-na-wlasnosc-pliku-lub-folderu-w-systemie-windows-vista/) powinno dać się je podmienić.

Offline Wojtek

  • ****
  • 309
2. Gdy wykonamy wszystkie czynności spolszczające, należy z menu programu Sysprep wybrać opcję Enter System Out-of-Box Experience (OOBE), zaznaczyć opcję Generalize i pozwolić na zamknięcie systemu.
Nie za bardzo uprościłeś opis?? :) Po instalacji Twojego spolszczenia, czyli na na virtualbox czy virtualPC otwieram CD z nagranym spolszczeniem i go zwyczajnie uruchamiam. Instalacja przebiega standardowo, jednak zamykając OS według powyższych wskazówek występuje komunikat o błędzie. Po wybraniu Shudown z menu start OS już nie chce się uruchomić, staje na planszy "Trwa uruchamianie usług przez instalatora".
Co robię nie tak?

Nie jestem pewien czy dobrze Cię zrozumiałem, ale jeśli wybrałeś "generalize" i zamknąłeś system - nie powinienieś go już uruchamiać.
Wszystkie dalsze czynności wykonywać trzeba na osobnym systemie lub po wystartowaniu środowiska Windows PE.
Jeżeli uruchomiłeś system po generalizacji, wszystko trzeba powtarzać od nowa - nie możesz wykorzystać go do tworzenia obrazu.



Mam kilka pytań do Scoobyego ... :

Wykorzystywałeś WAIK do tworzenia obrazu Windows 7, czy bazowałeś (pisząc ten krótki opis) na doświadczeniach z pracy w audit mode w Viście?

Skąd moje wątpliwości ... - WAIK w podanej przez Ciebie wersji teoretycznie nie powinien obsłużyć Windows 7 (wyskoczy prawdopodobnie błąd 0*0x2), można za to stworzyć nowy obraz Windows 7 korzystając z "WAIK for Windows 7 RC".

Zabrakło w Twoim opisie postreflectowania - celowo je pominąłeś? W teorii może to wpłynąć bardzo negatywnie na instalację systemu na innych komputerach.
W najnowszej wersji WAIK plik PostReflect.exe nie istnieje, pewnie jego pracę wykonuje inne polecenie (lub generalizacja działa tak dokładnie).

Wydaje mi się, że tworzenie obrazu Windows 7 wygląda nieco inaczej niż tworzenie obrazu Visty - zintegrowałem na szybko Windows 7 32-bit 7127 z najnowszym pakietem językowym i poszło jak należy - tyle, że np. system 'nie zapamiętał' który język jest tym domyślnym, 'nie zapamiętał' ustawień dodatkowych pakietów regionalnych (20 schematów działało jak należy przed 'generalize', ale po instalacji z tak stworzonego obrazu trzeba było je ręcznie uaktywniać).
Generalnie widzę pewne różnice między zabawą z WAIK w Viście i w Windows 7.
Pozdrawiam,
Wojtek

Niedostępny przez najbliższe tygodnie/miesiące. Nie będę odpisywał w subskrybowanych wątkach, nie będę odpisywał na wiadomości prywatne.

Tak to są pliki od wąskiego menu i znaku wodnego. Jeżeli wszystko zrobiłeś dobrze to po przejęciu właśności plików (wg instrukcji: http://www.tricks.com.pl/przejmowanie-na-wlasnosc-pliku-lub-folderu-w-systemie-windows-vista/) powinno dać się je podmienić.
Niestety to nic mi nie daje. W tym momencie nie moge w ogóle usunac katalogu WIM z dysku :( Caly czas jak chce usunac wywala blad przy poszczegolnych plikach o bledzie uprawnien i nie usowa. Zrobilem wszystko wedlug wskazowek z linku i nic. Najdziwniejsze jest to ze na dysku mam wolne wiejsce ponad 16gb a zanim zaczalem to robic mialem 17gb czyli niby jakby sie usunelo ale katalog zostal z podfolderami i plikami a jak dam wlasciwosci to pisze ze zajmuje 11gb. Normalnie szlak mnie juz trafia. Kombinuje i kombinuje i nie da sie. Z wiersza polecen nieda sie, roznego typu programami do usowania tez sie nieda, nawet sciaglem linux live cd i odpalilem go i tez sie nieda. Co za syf
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2009, 13:33:32 wysłana przez kowalmisiek »

Niestety to nic mi nie daje. W tym momencie nie moge w ogóle usunac katalogu WIM z dysku :( Caly czas jak chce usunac wywala blad przy poszczegolnych plikach o bledzie uprawnien i nie usowa. Zrobilem wszystko wedlug wskazowek z linku i nic. Najdziwniejsze jest to ze na dysku mam wolne wiejsce ponad 16gb a zanim zaczalem to robic mialem 17gb czyli niby jakby sie usunelo ale katalog zostal z podfolderami i plikami a jak dam wlasciwosci to pisze ze zajmuje 11gb. Normalnie szlak mnie juz trafia. Kombinuje i kombinuje i nie da sie. Z wiersza polecen nieda sie, roznego typu programami do usowania tez sie nieda, nawet sciaglem linux live cd i odpalilem go i tez sie nieda. Co za syf
Odmontuj katalog w GimageX i spróbuj wszystko od początku (dokładnie). Uprawnienia do plików spróbuj przejąć według poniższej instrukcji:
http://rapidshare.com/files/237403319/Instrukcja.odtJeżeli po przejęciu uprawnień nie będzie się dało podmienić plików, to ewentualnie spróbuj zmienić nazwę plików tzn. user32.dll.mui na np. user32.dll.bak i wtedy wrzucić poprawiony plik do katalogu.
Jak już to nie zadziała to nie wiem.
« Ostatnia zmiana: 26 Maj 2009, 14:41:24 wysłana przez egonek »