TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Wasz ulubiony system to:

Windows 1
Windows 2
Windows 3
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 3
Windows NT 4
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows Neptune
Windows Longhorn
MS DOS 1.1 - 6.22
Mac OS
Dystryucje Linux'a
Inny (System podaj w komentarzach)
Windows 7

Ulubiony system operacyjny

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #30 dnia: 10 Styczeń 2009, 10:17:07 »
ja to lubię vistę, bo jest ładna
lubię 2000, me i 98 (są.. że tak powiem piękne, nie wiem dlaczego ;o )
i XP (chociaż TERAZ nie lubię, ale przynajmniej ładnie wygląda, mam z tym motyw w PSP i jakoś ujdzie)

Offline shiv

  • *
  • 36
  • hehe :)
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #31 dnia: 15 Styczeń 2009, 21:47:34 »
Jeśli idzie o dzieci neo, to są zbyt głupie na GNU/Linuksa :P

Dla mnie ulubiony jest w kolejności Windows Longhorn, Windows XP, GNU/Linux (Fedora albo Ubuntu) i Windows Vista ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #32 dnia: 16 Styczeń 2009, 01:27:21 »
Jeśli idzie o dzieci neo, to są zbyt głupie na GNU/Linuksa :P

Dla mnie ulubiony jest w kolejności Windows Longhorn, Windows XP, GNU/Linux (Fedora albo Ubuntu) i Windows Vista ;)

Hmm, ostatnio dochodze do wniosku że jest chyba dokładnie na odwórt jak widze komentarze w necie że "linux jest dla ludzi inteligentnych i ludzie na poziomie z niego korzystają i przy nim zostają, a do windowsa wracają Ci któzy są ograniczeni i sobie z linuxem nie radzą" - cóż...jak widać największym plusem linuxa jest społeczność, ale zaraz jest też jego największym minusem...( aha ten cytat to autentyk )

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #33 dnia: 16 Styczeń 2009, 18:22:40 »
7 :)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #34 dnia: 19 Styczeń 2009, 14:41:12 »
A gdzie Amiga OS 4.1?:) cos mi sie wierzyc nie chce ze wszyscy amigowcy wymarli :)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #35 dnia: 19 Styczeń 2009, 21:12:15 »
Stary jestem, ale do wymarcia mi jeszcze troche brakuje haha  ;) Amiga jak Amiga, klasyk i sentyment, ale raczej na ulubiony nie zagłosuje ;) Zdecydowanie OSX Leopard.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #36 dnia: 20 Styczeń 2009, 16:21:03 »
Stary jestem, ale do wymarcia mi jeszcze troche brakuje haha  ;)

Optymista czy realista?:) a tak na serio mac os nigdy nie tykałem wiec nie wiem...co do Amiga OS uwazam że system jest lepszy od Linuxa...

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #37 dnia: 20 Styczeń 2009, 20:04:48 »
Hehe , co do Os X to trudna sytuacja bo to unix skrojony na 5 kompów ;p Moim zdaniem najlepszy byl tigger , natomiast przy leo było za dużo błędów na początku co nie miało miejsca w 10.4 . Kiedyś należałem do całego fanclubu apple , jednak teraz widze , że jakby apple odkupiło 7 i nazwało go po swojemu i podsuneło MacUserom to okrzyneli by to kolejnym wielkim sukcesem wujka Stefana i złożyli w podziece ofiare z 100 baranów i uprawiali seks przy pełni księzyca ;p Nie zmienia to faktu ze Mac Jest swietnym systemem , ale pooduje ta propaganda fatalne skutki - jak np. zbluzganie i wywołanie zwierzęcych reakcji wśród userstwa macowego na wieść o phonie z androidem ... Applowcy stają się lekko nietolerancyjni . Wszyscy wiemy ze w 2012 jest end of world tylko nie wiemy dlaczego - ja wiem . Podobno wujek ma nawrót raka a 2012 to data jego smierci , o reszta zatroszczą się userzy ;p /

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #38 dnia: 20 Styczeń 2009, 21:07:19 »
Leo mial widoczne bledy do wersji 10.5.2, od tej pory bylo juz bardzo dobrze i jest coraz lepiej. Wersja 10.5.6 aktualna sprawuje sie doskonale. Co do fanclubu apple to coz - uwielbiam produkty apple i nie wyobrazam sobie juz pracy na innych komputerach - Mac jest dla mnie tak intuicyjnym i wygodnym systemem, komputery sa dobrej jakosci, ze swietnym designem itd. wiec nie widze powodu dla ktorego nie mialbym chwalic ich produktow. z drugiej strony to czy uzytkownicy iPhone`a burza sie na Androida ? Też z początku się nieco oburzyłem jak google zaprezentowało pierwszą wersję interfejsu która była dokładną kopią tego co Apple zaoferowało w iPhone a to chyba wystarczający powód do ooburzenia. Co do nietolerancyjności to cóż...czy ja jestem nietolerancyjny wobec innych produktow\systemow ? ;) Ok, z tym ze w tym przypadku po czesci mozna to zrozumiec - slynne powiedzenie "Get a Mac!" nie wzielo sie znikad, ludzie polecaja bo Mac`i a w szczegolnosci sam system jest dla wielu nieporownywalnie lepszy ( kwestia tego co kto oczekuje ), i nie mozna mu zarzucic wielu wad, czego nie mozna powiedziec o "fanatykach" linuksa bo w tym przypadku to wlasnie ten system jest tym który może najmniej a szczeka najgłośniej. A czy fani Apple tak czczą steve`a ? Hmm, bo ja wiem, zawdzięczamy mu obecny wygląd i design Mac`ow, ipoda, iphone, ale myśle że Apple utrzyma obrany przez niego kierunek nawet jak go już zabraknie ;)

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #39 dnia: 21 Styczeń 2009, 10:12:05 »
Co do Apple i Mac OS niech sobie żyje jakas konkurencja musi byc dla M$ przynajmnie mają logo archiwum X :)

Hm możę M$ zainwestował by w ożywienie Amigi ehh piekny sen :)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #40 dnia: 21 Styczeń 2009, 10:57:00 »
@Mercor

Jeśli chodzi o zrzynanie interfacu i pomysły to fakt też sie zgadzam , ale prosze - wejdz na największe polskie forum macowe ( pewnie wiesz jakie i pewnie gdzieś tam mnie widziałeś ) i poczytaj watek o androidzie . Ludzie się oburzyli nie tym ze taki sam interface , a tym , ze taki on brzydki ... zaczeli go zwymyslać od dennego designu , ze jaki on gruby  , że iphon lepszy , i jak w ogóle śmieli wypuścić cos bardziej funkcjonalnego od iphona . Jak ktoż się wyłamał i z pośród ogólnego linczu powiedział - Ale w g1 wygodniej sie pisze na sprzętowym qwerty niż na multitoczu to też go zwymyslali ...  No cóż tego własnie nie rozumiem .

Tak jak polecam i uwielbiam samego OS X ( nie chodzi mi o same jądro i czym on jest ale o jego podanie i support - zjedz kawior z klapy sciekowej pokrytej błotem to zrozumiesz o co chodzi ;p )  to społeczność jest czasami dziwna , jak gość którego lubie i na tym forum również jest napisal dziwny artykuł - podsumował ile wydał na MBP i Soft ( chyba iLife i iWork ) i potem powiedział czy kupi za to coś fajnego na pc - no i zaczął od kupna Office Enterpirce (gdzie office a gdzie iWork ? z tego co wiem to ona nawet arkusza nie ma , baz danych etc , chyba ze coś sie zmieniło a ja nie wiem ? ) , dalej kupił visual studio o ile sie nie myle etc. etc. i wyszło mu x kasy , potem odjoł to od sumy maca i softu i zostało mu 2000zł więc powiedział z emoże kupić za to acera i podsumował - za tyle samo siana mam PC nędznego acera z częścią softu a nadal nie ma programu do obróbki video cz muzy . No ok ale ma Offica z wypasem i Visual Studio , a przecież macowy soft nie dorasta do pięt tym 2 kolosom ;p . Ok po co to napisałem ? Przecież każdy widzi że gośc porównał 2 odrębne światy tj. PC z softem typowo profesjonalnym do tworzenia aplikacji , zaawansowanych baz , stron www , arkuszy , etc. etc. oraz maca z softem nie tyle dla zabawy a do użytku domowe dla zwykłego zjadacza chleba - bo kto normalny dłubie shell bazy SQL w C# po nocach jak spać nie może ? ( cii ziebal ;p ). I dalej z konkluzją  - ten sam osobnik kiedys tłumaczył , że nie nalezy porównywać odrębnych światów , jak porównywano kiedyś prędkości g5 i intelów a teraz co robi ? Office Ent. z iWork  :-X ??  No ok widzimy co ten user zrobil i teraz pojawia sie pytanie czy takie jest społeczenstwo ? Nie , ale to społeczenstwo jes ttak małe ze bardziej widać takich osobników przez co całość traci .  Nie jestem przeciwnikiem os x a jego wielkim fanem - jeszcze pare chwil temu ( no ponad rok ;p ) byłem o włos od kupna MBP  - co mi przeszkodzilo ? Brak Visuala ( ale to szczegół niewązny tak naprawde - xcode i nie ma problemu ) ale durgim i ważnym faktem było -2000zł ;p

Os x jest świetnym systemem , ale urzytkownicy muszą lekko pomysleć , nie wszyscy jest większość wspaniałych ludzi jednak są niektórzy co sa podobni do linuksowców a w swym małym społeczenstwie są bardzo widoczni .

Co do Steava Jobsa(Gooda ;) ) to jest on bogiem ;p
http://pl.youtube.com/watch?v=PC8Q49KHN48

Niewspominając o tym , że jak poszła plota o nawrocie choroby akcje apple spadły .

Reasumując , patrzmy obiektywnie na systemy i sprzęt , oceniajmy tylko jota w jote przypadki . Nie porównujmy ursusa z ferrari .

Na koniec pewnie chaotycznego wywodu( chory jestem i nie mam siły tego czytac i poprawiać 39,4 ) Bądzmy dobrymi multiuserami i życzcie mi żebym w te 5 miesięczne wakacje zarobił za dużo o górkę jakiś 6kzł i żeby zniszka studencka wciąż działała ;p .

Pozdr.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #41 dnia: 21 Styczeń 2009, 12:36:54 »
Każdy system ma swoich fanatyków...wiec porównywanie tego wszystkiego nie ma sensu...

Co do podobienst w wyglądzie wszystkich OS cóz jest to standard i tyle...skoro uważacie że 1 od 2 kradną macie racje żadna firma nie jest swięta czy to jest Amiga,Apple,Microsoft,czy bojownicy Linuxa...każdy OS z tej firmy jest cholernie podobny...

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #42 dnia: 21 Styczeń 2009, 12:44:06 »
Porównywanie , ale relatywistyczne jest ważna - jak inaczej znajdziesz produktywne środowisko pracy ?

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #43 dnia: 21 Styczeń 2009, 13:26:23 »
Porównywanie , ale relatywistyczne jest ważna - jak inaczej znajdziesz produktywne środowisko pracy ?

Jeszcze nie wiedziałem uczsciwego porównania...więc...najlepiej samemu zainstalowac potestowac i wybrac co bardziej odpowiada...według mnie moje rozwiązanie jest lepsze niż szukac jakiegos porównania...

Ale skoro porównania są dobre daj linka do jakiegos uczszciwego porównania np Windows i Linux:
a)Przez użytkownika Linuxa
b)i możę użytkownika Windowsa
c)i totalnego nooba dla którego oba systemy są nowoscią... :)

« Ostatnia zmiana: 21 Styczeń 2009, 13:29:33 wysłana przez gregor_y »

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #44 dnia: 21 Styczeń 2009, 13:31:33 »

Jeszcze nie wiedziałem uczsciwego porównania...więc...najlepiej samemu zainstalowac potestowac i wybrac co bardziej odpowiada

Człowieku ... Ok wybierasz co ci pasuje , a jak to wybierasz ? Porównując to co zainstalowałeś ;p  ;D