TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Ankieta

Wasz ulubiony system to:

Windows 1
Windows 2
Windows 3
Windows 95
Windows 98
Windows Me
Windows NT 3
Windows NT 4
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows Neptune
Windows Longhorn
MS DOS 1.1 - 6.22
Mac OS
Dystryucje Linux'a
Inny (System podaj w komentarzach)
Windows 7

Ulubiony system operacyjny

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Wrzesień 2008, 21:22:04 »
Istnieje możliwość założenia jednego konta na jeden e-mail :) Wiem, że można założyć sobie dowolną ilość skrzynek ale jak ktoś używa jej do założenia konta z którego będzie spamował to taki adres do zablokowanych, a konto do usunięcia.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #16 dnia: 10 Wrzesień 2008, 12:25:28 »
Wiem, że można założyć sobie dowolną ilość skrzynek
No właśnie można ile się chce, więc nie ma takiego sposobu żeby blokować użytkownika, którego nie da się obejść.
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #17 dnia: 10 Wrzesień 2008, 17:51:37 »
A co to ma do zapobiegania przeciw dziciom neo?

Abuse to też zwyczajowa nazwa działu u dostawcy usług internetowych, który zajmuje się rozpatrywaniem skarg dotyczących nadużyć. Zgodnie z RFC 2142, dział ten powinien posługiwać się adresem e-mail abuse@nazwa_domeny.

Odetnie się gówniarzom net :P

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Wrzesień 2008, 18:47:36 »
A co to ma do zapobiegania przeciw dziciom neo?

Abuse to też zwyczajowa nazwa działu u dostawcy usług internetowych, który zajmuje się rozpatrywaniem skarg dotyczących nadużyć. Zgodnie z RFC 2142, dział ten powinien posługiwać się adresem e-mail abuse@nazwa_domeny.

Odetnie się gówniarzom net :P

No nie wiem, a jeżeli rodzice dzieciaka nie wyrażą zgody? Bo np. potrzebny im jest internet do pracy?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Wrzesień 2008, 17:27:14 »
Nawet jeżeli tak by było, to dowiedziawszy się o wybrykach swej pociechy rodzice zabronią takiemu 10 letniemu kurduplowi korzystać z Internetu :)
« Ostatnia zmiana: 11 Wrzesień 2008, 17:29:11 wysłana przez urban92 »

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Wrzesień 2008, 20:28:55 »
Cytuj
Neo mają zwykle neostradę. Zresetują modem i mają nowe ip. Jest jeszcze jakiś sposób?
Masz na to jakieś dowody? nazwa (neo-neostrada, jak auto-autostrada) nie jest dowodem. Ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Wrzesień 2008, 12:21:15 »
Cytuj
Neo mają zwykle neostradę. Zresetują modem i mają nowe ip. Jest jeszcze jakiś sposób?
Masz na to jakieś dowody? nazwa (neo-neostrada, jak auto-autostrada) nie jest dowodem. Ale lepiej zapobiegać niż leczyć.

Powiedziałem zwykle.
Wejdź i o dzieciach neo poczytaj http://dziecineo.prv.pl/
Nie napisałem przecież że wszystkie neo mają neostradę.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrzesień 2008, 12:23:57 wysłana przez tbgkol »
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: 18 Wrzesień 2008, 02:50:33 »
Co prawda jestem zwolennikiem rozwiazan Microsoftu i od moich piewszych chwil przy komputerze towarzyszyl mi dos, win3.1 i ogolnie windowsy od 95 do visty...ale odkad przesiadlem sie na Mac OS, nie ciagnie mnie juz spowrotem i jestem naprawde zadowolony z Leoparda. moj glos pada wiec na Mac OS i gdybym mogl wybrac 2 glosy to padlby na Viste. usprawiedliwiajac sie nieco - z gier na pc juz zrezygnowalem, od tego mam konsole, z wiekszosci innych rzeczy tez - komputer teraz sluzy mi do netu, maila, komunikatorow i muzyki, i moim zdaniem Mac OS sprawdza sie tu o wiele lepiej - szybszy, wygodniejszy. No ale to nie znaczy lepszy :) po prostu mnie lepiej sie z niego korzysta.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrzesień 2008, 18:16:50 »
od tego mam konsole, z wiekszosci innych rzeczy tez - komputer teraz sluzy mi do netu, maila, komunikatorow i muzyki, i moim zdaniem Mac OS sprawdza sie tu o wiele lepiej - szybszy, wygodniejszy. No ale to nie znaczy lepszy :) po prostu mnie lepiej sie z niego korzysta.

Mac'i może byłyby bardziej popularne, gdyby było więcej programów na nie, a ty Mercor jakiego używasz komunikatora?
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

ziebal

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrzesień 2008, 20:40:04 »
od tego mam konsole, z wiekszosci innych rzeczy tez - komputer teraz sluzy mi do netu, maila, komunikatorow i muzyki, i moim zdaniem Mac OS sprawdza sie tu o wiele lepiej - szybszy, wygodniejszy. No ale to nie znaczy lepszy :) po prostu mnie lepiej sie z niego korzysta.

Mac'i może byłyby bardziej popularne, gdyby było więcej programów na nie, a ty Mercor jakiego używasz komunikatora?


Pewnie Adium :P

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #25 dnia: 19 Wrzesień 2008, 09:06:28 »
Pewnie Adium :P

Ten jest chyba najbardziej popularny :)

Offline japan

  • ***
  • 142
  • the Lizard King
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Wrzesień 2008, 13:33:30 »
Co prawda jestem zwolennikiem rozwiazan Microsoftu i od moich piewszych chwil przy komputerze towarzyszyl mi dos, win3.1 i ogolnie windowsy od 95 do visty...ale odkad przesiadlem sie na Mac OS, nie ciagnie mnie juz spowrotem i jestem naprawde zadowolony z Leoparda. moj glos pada wiec na Mac OS i gdybym mogl wybrac 2 glosy to padlby na Viste. usprawiedliwiajac sie nieco - z gier na pc juz zrezygnowalem, od tego mam konsole, z wiekszosci innych rzeczy tez - komputer teraz sluzy mi do netu, maila, komunikatorow i muzyki, i moim zdaniem Mac OS sprawdza sie tu o wiele lepiej - szybszy, wygodniejszy. No ale to nie znaczy lepszy :) po prostu mnie lepiej sie z niego korzysta.
Również ostatnio zauważyłem, że wolę MacOS'a, z tych i nie tylko tych powodów. Jestem właścicielem iMac'a z procesorem G5. Nie jest to może rozwiązanie najnowsze, ale miło mi się na nim pracuje. Korzystam z systemu 10.4.11, a już wkrótce przesiądę się na 10.5.4. Wszystko czego potrzebuję do szczęścia pod Maczkiem to Firefox, iLife'08 i Office 2008 (wciąż działają na starych procesorach, i dobrze).
Ah, i wiele gier też jest wydawana pod MacOS. Niestety, nie w Polsce. Ktoś tutaj pamięta grę Marathon (od Bangie [mam wrażenie, że źle napisalem, proszę wybaczyć xD], twórców Halo)? W '94 bodajże została wydana, tylko na Maca, jeden z największych klasyków gier FPP :D

Offline Mercor

  • *****
  • 557
Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #27 dnia: 22 Wrzesień 2008, 21:39:52 »
no oczywiście ze Adium :) a na macu jak powiedział poprzednik pracuje sie wygodnie :)

zawisza czarny

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #28 dnia: 24 Wrzesień 2008, 17:07:10 »
Moje systemy to Linux, MAC no i oczywiście jak chce sobie zagrać to włączam XP'ka ;]

Odp: Ulubiony system operacyjny
« Odpowiedź #29 dnia: 28 Wrzesień 2008, 11:40:26 »
Ja Mac OS lubię nie tylko za wygląd ale i za to (albo przede wszystkim za to), że większość plików konfiguracyjnych to XML dzięki czemu łatwo jest je modyfikować. Poza tym u mnie bynajmniej działa o wiele szybciej od Windows'a, a dzięki temu, że sterowniki to rozszerzenia jądra to przy podłączeniu różnych pendrive'ów nie instaluje sterów za każdym razem jak Windows :P