TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7

ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« dnia: 22 Styczeń 2009, 11:34:39 »
Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć jak odinstalować Betę Windows 7 ,postawiłem ją obok XP na starszym PC i niestety nie moge znaleźć sterowników do Uli PCI Fast Ethernet. 

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Styczeń 2009, 11:44:23 »
Sterowniki z 03/22/2005 nowszych nie ma... http://www.soft32.com/download_179953.html jesli nie pujda to format bo z tego co zrozumiałem na tym samym dysku masz xp i w7...

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Styczeń 2009, 11:50:09 »
na drugim dysku postawiłem ale i tak format nie wchodzi w rachubę.

Offline gregor_y

  • *****
  • 1313
  • Ten użytkownik jest zabanowany na zawsze
Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Styczeń 2009, 11:52:21 »
To wywalasz W7 manualnie...ostatni raz cos takiego robilem w erze XP chyba wiec pewnie niektore pliki nie da się usunąc... :(

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Styczeń 2009, 13:40:24 »
nie dasz rady tak normalnie usunac pliki windows-a oczywiscie nawet jak bedziesz robil to pod xp to wyjdzie zabezpieczenie przed usunieciem plikow systemowych trzeba wtedy w rejestrze wylaczyc ochrone plików ale i tak zostanie ci menu wyboru systemu i dalej tam bedzie win7, juz probowalem odinstalowac ten system

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Styczeń 2009, 14:48:57 »
dzięki, czekam na dalsze odpowiedzi.

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Styczeń 2009, 15:47:48 »
Nam betatesterom Windows 7 w takim przypadku przyjdzie z pomocą Linux, a właściwie jakaś nowa dystrybucja typu live np. Ubuntu(~600MB). One defaltowo montują partycje NTFS i w sposób graficzny możemy z plikami zrobić cokolwiek, np usunąć je, zarchiwicować...
Teraz trzeba tylko odzyskać bootloadera. Standardowy z XP http://www.google.com/search?client=opera&rls=pl&q=xp+odzyskiwanie+bootloader&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8
, lub dowolnie inny na jaki mamy czas ochotę i umiejętności.
Niestety, Bil w Se7en nie umieścił opcji uinstal, a wypadało by skoro to beta. Tux pomoże ;)
Pozdrawiam

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Styczeń 2009, 15:52:01 »
w winxp bylo prosto wystarczylo wejsc na dysk C: i otworzyc plik boot.ini i recznie zmienic bootowanie ale tutaj na win7 wyszukalem sie i nic nie znalazlem, nawet po calym formacie partycji na ktorym byla beta to nic nie dalo, prawdopodnie teraz nie mozna recznie zmienic tylko poprzez system

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Styczeń 2009, 16:19:59 »
Tak, za pomocą konsoli ozdyskiwania systemu z instalatora XP

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #9 dnia: 31 Styczeń 2009, 13:17:18 »
Odświeżę  trochę temat.Można tez uruchomić Konsole odzyskiwania Xp i wpisać polecenia fixboot  oraz fixmbr.Wszystko zostanie zapisane na nowo sektor rozruchowy i pozbędziemy się wyboru systemów przy starcie zostanie sam XP.Potem porostu formatujemy partycje z W7,najlepiej gparted lub innym programem boot owalnym.I ok.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:16:04 »
a jak nie mam płyty z XP'kiem to co? jak mam uruchomić konsole?

Offline Itoto

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #11 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:25:19 »
Nigdy nie udało mi się naprawić bootwania przez konsole w XP. W Partition Table Doctor masz opcje 'Fix mbr' i działa w 100%.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #12 dnia: 31 Styczeń 2009, 22:32:45 »
chodziło mi o konsole odzyskiwania XP...  :P

Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Luty 2009, 00:29:07 »
To jak instalowałeś system jak płyty nie masz,pożycz od kogoś i zainstaluj sobie konsole opis wszystko  o konsoli

http://www.searchengines.pl/index.php?showtopic=14270&st=0&#entry65746
http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/314058/PL/
a ewentualnie są odpowiednie strony.Akurat mnie nie zawiodła jeszcze konsola jestem już po jednym odinstalowaniu W7
« Ostatnia zmiana: 01 Luty 2009, 00:31:17 wysłana przez radny »

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: ODINSTALOWANIE BETA WINDOWS7
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Luty 2009, 12:19:39 »
Z narzędzi administracyjnych w menu start (w Viście) uruchom przystawkę zarządzanie komputerem po lewej masz zarządzanie dyskami. Naciskasz na to. Masz tam do wyboru partycje. Usuwasz partycję z w7. Potem znów narzędzia administracyjne w menu start->Konfiguracja systemu->(karta)Rozruch->wybierasz opcję Windows 7->Usuń. I po wszystkim! ;)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)