TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Eksplorator Windows i brak jump listy

Eksplorator Windows i brak jump listy
« dnia: 24 Wrzesień 2009, 18:27:16 »
Witam jestem tu nowy lecz obserwuje to forum od dłuższego czasu. Ostatnio mam pewien problem a właściwie od wczoraj. Problem polega na tym że mam przypiętego Eksploratora Windows do paska zadań lecz zniknęła mi jump lista z najczęściej otwieranymi folderami wraz z podpiętymi w tym miejscu moim komputerem, koszem, siecią i niektórymi folderami do których chciałem mieć szybki dostęp.
Jedynie jaka możliwość mi teraz pozostała po przypięciu Eksploratora Windows to możliwość jego uruchomienia lub zamknięcia oraz jego odpięcia z paska zadań. Na nic zdają się próby ponownego podpięcia np. mojego komputera, sieci czy dowolnego folderu. Dodam jeszcze od siebie że w momencie kiedy to się stało nie instalowałem żadnych programów ani nie bawiłem się ustawieniami systemu. Jedyne rzeczy jakie instalowałem to przez Windows Update aktualizację do procesora x64(KB974332) oraz aktualizacje do programu Microsoft Security Essentials.
Mój system operacyjny to oficjalny Windows 7 x64 PL bez przeróbek.

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Wrzesień 2009, 23:08:29 »
A co masz we właściwościach skrótu jako element docelowy do eksplorera?
Tu go znajdziesz:
C:\Users\NAZWA UŻYTKOWNIKA\AppData\Roaming\Microsoft\Internet Explorer\Quick Launch\User Pinned\TaskBar
(niektóre katalogi "po drodze" są ukryte)
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Wrzesień 2009, 00:17:50 »
Witam ponownie
Kolego cendros chyba mnie nie zrozumiałeś, nie chodzi mi o to że nie mam lub nie mogę Explorera Windows przypiąć do paska zadań lecz o to że jump lista po kliknięciu prawym przyciskiem myszy wyświetla się ale w formie podstawowej. Natomiast żadne próby dodania coś do jump listy nie przynoszą skutków jest ona ciągle w formie podstawowej. Żeby lepiej zobrazować całą sytuację pokażę to na zrzutach.

Taką listę chciałbym mieć z powrotem


Taką listę mam obecnie i nie mogę nic dodać do jump listy

Jeśli natomiast użytkowniku cendros chodzi ci o skrót elementu docelowego Eksploratora Windows to jest on u mnie następujący:
%windir%\explorer.exeDodam jeszcze od siebie że problem występuje tylko w Eksploratorze Windows w innych programach jump listy działają wporządku.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2009, 00:20:07 wysłana przez Matmortigen »

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Wrzesień 2009, 00:51:45 »
Wiem dokładnie o co chodzi tylko paskiem interesowałem się trochę a dokładnie przypinaniem i   tak prowizorycznie zapytałem. Tu jest trochę przełączników do tego skrótu i chciałem się upewnić że w skrócie jest ok.  Na wirtualnej swojej postaram się uszkodzić explorera żeby nie można było  mieć listy i pokombinuje.
W sumie to nie wiem czemu  ale  te  doczepianie mnie intryguje :)
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #4 dnia: 25 Wrzesień 2009, 01:02:23 »
SRY za post pod postem ale zobacz w
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Advanced
w Start_JumpListItems czy wartość DWORD jest = 10

SRY ponownie to wartość za tymczasowe.
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2009, 01:05:51 wysłana przez cendros »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Wrzesień 2009, 01:28:52 »
Witam jeszcze raz, dzięki za zainteresowanie się problemem. To zrzut z rejestru:


Dodam jeszcze że trochę czytałem na forach zagranicznych na temat tego problemu i nie jestem jedynym który taki problem ma. Tu można na ten temat przeczytać http://www.hardwaregeeks.com/board/showthread.php?p=408736 Jeden z nich pisze że jest to powodowane przez usypianie lub hibernacje systemu. Natomiast ja stosuje hibernacje od 3 tygodni ale nie przez cały czas i wszystko było jak widzę w porządku do czasu.

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Wrzesień 2009, 01:40:08 »
A może spróbuj odpiąć skrót i  z folderu znaleźć execa i przypiąć na nowo.

Nie używasz żadnych ccleaner itp?
« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2009, 01:42:44 wysłana przez cendros »
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Wrzesień 2009, 01:46:13 »
Nie to nie działa  :(

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Wrzesień 2009, 01:53:49 »
A może zobacz w ten sposób:
Odepnij od paska, zobacz czy w w/w katalogu nie ma skrótu. na pulpicie daj nowy  skrót i w docelowym wpisz
%SystemRoot%\explorer.exe shell:MyComputerFolder
potem ten skrót przypnij (nie usuwaj z pulpitu)  zrób reseta i spróbuj coś przypiąć).

Kurde nie mogę zrobić tego problema u siebie :(
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Wrzesień 2009, 02:08:16 »
Zrobiłem wszystko jak kazałeś i wyszło tak:

Teraz podpinać się podpinają lecz gdy kliknę na element podpięty otwiera mi się drugie okienko eksploratora obok a nie jedno za drugim.

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #10 dnia: 25 Wrzesień 2009, 02:19:52 »
Jak możesz screena bo nie kontaktuje  już za bardzo. I dlaczego masz dwie takie same ikony na pasku obok siebie?
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #11 dnia: 25 Wrzesień 2009, 02:24:33 »
Już napisałem że gdy kliknę na przypiętym Eksploratorze Windows powiedzmy "Komputer" to otwiera się okno "Komputer" obok a nie jak to przeważnie jest obok siebie w jednej ikonie.

Tu pokaże ci na rysunku FF3 jak powinno być prawidłowo kilka okien umieszczonych na pasku zadań:

« Ostatnia zmiana: 25 Wrzesień 2009, 02:34:25 wysłana przez Matmortigen »

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Wrzesień 2009, 02:36:08 »
Oki. Za kilka godzin tylko trzeba się zdrzemnąć. Poza tym kawa, browar koniec i tylko jedna fajka wiec rano pomyśli się. A może ktoś coś podsunie.
Życie jest zbyt krótkie żeby się nie bawić.
--------------------------

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Wrzesień 2009, 02:39:39 »
Oki mimo wszystko dzięki i miłych snów. Do usłyszenia

Odp: Eksplorator Windows i brak jump listy
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Styczeń 2010, 05:08:45 »
Witam ponownie.
Od czasu kiedy napisałem o moim problemie minęło sporo czasu. Wtedy po długich szukaniach na stronach zagranicznych i krajowych, forach i blogach poświęconych nowemu systemowi windows nic nie znalazłem co mogło by rozwiązać ten problem. Wówczas zmęczony poszukiwaniem rozwiązania po prostu przeinstalowałem system sądząc że winą dla którego problem powstał (przynajmniej u mnie) jest hibernacja systemu. Przez dłuższy okres czasu po przeinstalowaniu systemu wszystko było w porządku aż do niedawna kiedy problem dał znów o sobie znać znikąd. Postanowiłem jeszcze raz poszperać w sieci w celu rozwiązania tego problemu. Tym razem nie musiałem długo szukać i w miarę szybko znalazłem rozwiązanie. Dlatego piszę tu ponownie aby przedstawić rozwiązanie i pomóc osobom które mają podobny problem.
A więc tak:
Musicie wejść w taką ścieżkę: C:\Użytkownicy\Nazwa_Użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\
dalej musicie kontynuować ręcznie wpisywanie ścieżki czyli: Recent\AutomaticDestinations
Dalej w folderze tym musicie usunąć wszystko co znajdziecie.

Później musicie wejść do innego folderu. Ścieżka jest taka sama jak wyżej z małą różnicą na końcu i trzeba ją również kontynuować ręcznie i idzie ona tak C:\Użytkownicy\Nazwa_Użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Recent\CustomDestinations Tu również usuwacie całą zawartość folderu.

Następnie resetujecie komputer i powinniście mieć możliwość doczepiania do jumplisty Eksploratora Windows elementów.

W razie jakiś problemów odsyłam do jednego ze źródeł:
http://www.howtogeek.com/howto/5245/fix-for-when-pinned-jump-list-items-get-stuck-in-windows-7/