TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Dzwięk się tnie

Dzwięk się tnie
« dnia: 10 Sierpień 2009, 22:02:20 »
Witam

Po instalacji 7(RTM) wystapil problem z dzwiekiem, mianowicie przycina sie podczas sluchania muzyki w winampie i ogladania filmow. Mialem 2 systemy zainstalowane(x32 i x64) i na obu wystapil ten sam problem. Sterowniki najnowsze ze strony producenta do kazdego urzadzenia.

Konfiguracja kompa
Realtek HD Audio
core duo 2,8
2x2048
gigabyte ep45-ds3lr

Po instalacji visty problem znika.Po powrocie na 7 problem znow sie pojawia. Winamp najnowsze wersja. Wszystkie sterowniki i aplikacje w wersji "7 support". W ustawieniach audio patrzalem wszystko ok, probkowaniem bawilem sie nic to nie daje. Wszysktie wtyki ok, zestaw rozlaczany i podlaczany. W grach juz jest ok, tylko podczas sluchania mp3 i ogladania filmow.W filmach(KMPlayer) dzwiek tez sie tnie. Zadnych zewnetrznych kodekow(Winamp wbudowany, KMPlayer wbudowane) Zmiana playera nic nie pomaga. Jakies sugestie?

Ogolnie gdzies wyczytalem, ze w 7 czesto wystepuje problem z dzwiekiem, czy ktos tez slyszal to?

Pozdro
« Ostatnia zmiana: 28 Październik 2009, 22:37:21 wysłana przez Mirahz »

Offline darkfilip15

  • **
  • 95
  • We're all the same-Players in the game
Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sierpień 2009, 00:11:17 »
Mam ten sam problem... U mnie też się tnie dźwięk podczas słuchania muzyki, oglądania filmów... Więc dołączam się do prośby o pomoc ;)

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sierpień 2009, 00:59:14 »
Również mam identyczny problem!  :-\
Miałem sporo czasu Win 7 RC działał bez zarzutu, żadnych problemów. Każdy polecał RTM'a więc ściągnąłem, zainstalowałem i się okazało, że dźwięk się czasem "przytnie". Tak jakby był problem z głośnikami. Również posiadam Realtek HD Audio.

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sierpień 2009, 08:41:28 »

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sierpień 2009, 10:51:10 »
Tylko, ze w poprzednich RC dzwiek dzialal bez zarzutu, przegoglowalem juz neta i zainstalowalem wszystkie mozliwe sterowniki, ktore mi znalazlo. Dopiero w RTM ten problem wystepuje. Czyli W7 ma juz pierwszy powazny blad ???   :o

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sierpień 2009, 10:57:38 »
Ale jaka masz ta karte Realtek HD audio?Ja mam Realteka ALC268 i zadnych problemow z dzwiekiem

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sierpień 2009, 10:59:26 »
ja sobie to tlumacze inaczej masz karte zintegrowana wiec system zeby w miare stabilnie dzialac wykorzystuje procka pamiec i karte graf jezeli masz  aero wiec zostaje mu malo zasobow na dzwiek nie wiem czy to logicznie opisalem ale jak sie zastanowisz moze da ci to cos do myslenia mi to dalo 2 lata temu z vista gdy mialem taki problem i zainwestowalem 60 zl w audigy se ;) i mam spokoj :)

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sierpień 2009, 11:00:16 »
Realtek ALC888

edit: Mateusz tylko po pierwsze sprzet za nowy zeby cos trzeszczalo, dwa to dzieje sie  tylko na W7 i to tylko RTM, na viscie i XP (zarowno x32 i x64)i na W7 (do RC 7300) smiga pieknie. Ewidetny blas systemu, i to w finalnej wersji.
« Ostatnia zmiana: 11 Sierpień 2009, 11:04:29 wysłana przez GrAsS »

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sierpień 2009, 11:05:33 »
no coz wiec mysle ze twoj problem jest nie do rozwiazania skoro to blad systemu to musisz niestety czekac na poprawke ze strony Giganta ;) lub moze realtek cos w tej sprawie zrobi pewnie to dopiero po 22 października ;)

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Sierpień 2009, 11:26:00 »
Na stronie Realteka wlasnie przed chwila pojawily sie nowe sterowniki do W7 (R2.30). Narazie serwery cos wariuja, jak to w tw. Oby usunieto problem. Jak pobiore napisze

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Sierpień 2009, 13:26:10 »
ja sobie to tlumacze inaczej masz karte zintegrowana wiec system zeby w miare stabilnie dzialac wykorzystuje procka pamiec i karte graf jezeli masz  aero wiec zostaje mu malo zasobow na dzwiek nie wiem czy to logicznie opisalem ale jak sie zastanowisz moze da ci to cos do myslenia mi to dalo 2 lata temu z vista gdy mialem taki problem i zainwestowalem 60 zl w audigy se ;) i mam spokoj :)

No naprawdę, mam kupować karte dźwiękową tylko dlatego ze na RTM'ie dźwięk sie tnie a na wszystkich poprzednich moich systemach (Win 7 RC, Vista i XP) było wszystko ok. Bez przesady....  ::)

Offline darkfilip15

  • **
  • 95
  • We're all the same-Players in the game
Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #11 dnia: 11 Sierpień 2009, 13:39:25 »
Sprawdziłem FTP downloadu Realteka, i nie ma tam najnowszych sterowników. Najnowsza paczka ze sterownikami to: Vista_Win7_R229.zip. A z tego co widziałem na stronie realteka, to najnowsza wersja sterowników oznaczona jest R2.30

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #12 dnia: 12 Sierpień 2009, 16:47:53 »
Ściągnąłem, zainstalowałem R2.30 i nadal dźwięk się tnie  >:( czy ten RTM tak zje***i?

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #13 dnia: 12 Sierpień 2009, 16:54:34 »
Ściągnąłem, zainstalowałem R2.30 i nadal dźwięk się tnie  >:( czy ten RTM tak zje***i?
Ja tez mam Realteka z ciekawosci zainstalowalem sobie dzis ten nowy sterownik.Wszystko dziala jak nalezy wiec to chyba nie wina ani sterownika ani Windowsa 7.Fakt mam inna karte dzwiekowa ALC268.

Offline Jakub

Odp: Dzwiek sie tnie
« Odpowiedź #14 dnia: 12 Sierpień 2009, 17:09:32 »
Fakt mam inna karte dzwiekowa ALC268.

Chyba powinieneś od tego zacząć ba nawet bym powiedział, że nic nie wnosisz do wątku posiadając inną kartę dźwiękową.