TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)

Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« dnia: 05 Maj 2009, 15:52:32 »
Mam poważny problem, otóż zaraz po instalacji Windows 7 RC 7100 (pierwsze uruchomienie przez konfiguracją wstępną) komputer zatrzymuje się (screen poniżej) co zrobić, jeszcze nigdy nikogo nie błagałem ale teraz błagam pomóżcie!!!




sorry za błędy - zestresowany
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline Bozz

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Maj 2009, 16:00:59 »
Zmieniałeś coś w BIOSie? Spróbuj włączyć S.M.A.R.T dysku, wybrać Domyślne ustawienia (Default settings), nie pomoże to reset BIOSu. Sprawdź ponadto taśmy.
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2009, 16:02:48 wysłana przez Bozz »

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Maj 2009, 16:05:38 »
Zmieniałeś coś w BIOSie? Spróbuj włączyć S.M.A.R.T dysku, jak nie pomoże to ustawić Domyślne ustawienia (Default settings), nie pomoże to reset BIOSu. Sprawdź ponadto taśmy.

nie nie zmieniałam, po prostu po instalacji to się stało, wydaje mi się że to coś z Formatowaniem (usunąłem partycje, stworzyłem ale nie dałem format... zapomniałem :()


Cytuj
Spróbuj włączyć S.M.A.R.T dysku, jak nie pomoże to ustawić Domyślne ustawienia (Default settings
jak mam to zrobić, nie znam się akurat na tym a po za tym nie mogę nigdzie wejść, chyba że jakiś skrót klawiszowy.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline Bozz

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Maj 2009, 16:10:05 »
F2 z tego co widać. Możesz też spróbować jeszcze raz instalować.

Ps. Zmniejsz zdjęcie, albo wklej tylko link bo forum się rozjeżdża ;)

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2009, 16:16:29 »
F2 z tego co widać. Możesz też spróbować jeszcze raz instalować.

Ps. Zmniejsz zdjęcie, albo wklej tylko link bo forum się rozjeżdża ;)


ale ja nigdzie nie mogę wejść zatrzymuje się screenie, zawsze się dało wejść na drugim oknie a jak wkładam drugi raz płytkę tak samo to okno nie znika...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline Bozz

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj 2009, 16:22:09 »
I na pewno na nic nie reaguje? Spróbuj docisnąć taśmę do dysku

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj 2009, 16:23:51 »
komputer nic nie reaguje...

zaraz spróbuje ale jaka jest szansa że taśma się odczepiła... skoro komputer nawet nie drgnoł...
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Maj 2009, 16:38:53 »
wszystko jest podpięte... więc nadal błagam o pomoc :(:(:(
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Maj 2009, 17:24:14 »
wyraznie kolega napisal ze nie raguje na zaden klawisz :
jezeli nie slyszysz dzwieku z glosniczka komutera podczas wciskania klawiszy na klawiaturce ..wylacz komputer i wyciagnij baterie z plyty glownej ..po 30 minutach wloz ja spowrotem i odpal kompa jezeli nadal bedzie glucho wylacz kompa odlacz dysk wlacz kompa zobacz czy bios wystartuje klikajac "F2" jezeli nadal nic ..zobacz wyciagajac ram ..jezeli jest w kilku kosciach to jedna wyciagnij i sprawdz jezeli nie to od kolegi pozycz i zobacz ale plyta powinna informowac Cie pikajacym dzwiekiem o awarii komponentu nom chyba ze nie masz tego gosniczka w ogole podlaczonego a jezeli nic to nie da ....
podlacz dysk ..i reklamuj plytke glowna ..bo prawdopodobnie padla ..albo bios albo plyta ..jezeli na gwarancji pol biedy ..jezeli nie ..to z tego co widac masz Pentiuma D ..wiec plytka nowa nie bedzie droga :) ..

odezwij sie co i jak ...czy dalo rade ruszyc
« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2009, 17:26:25 wysłana przez refild »

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Maj 2009, 17:41:43 »
głośniczek reaguje
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Maj 2009, 18:40:47 »
pomoże ktoś :| ?
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Maj 2009, 19:10:27 »
problem rozwiązany, wystarczyło wyjąć i włożyć bateryjkę, ale dzięki za Pomoc :)
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline Bozz

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj 2009, 19:24:16 »
Na samym początku pisałem o resecie BIOSu.
Ważne, że już wszystko OK' ;)

Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Maj 2009, 21:48:56 »
Sry że dopiero teraz pisze ale po tym problemie mam następny otóż chodzi o jakieś wybranie dysku.

Zaraz po tym ekranie startowym pojawia mi się gdy wciskam ctrl+a pojawia mi się nie orientuje się co wybrać a zależy mi na danych z pozostały partycji. Dodam że jak nie wcisnę nic to mogę wejść w system, znaczy nie do końca bo awaryjne się włącza a jako że system się nie zainstalował do końca to nie mogę go uruchomić. Liczę na szybka pomoc.
Mieli do wyboru wojnę, lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli także. - Winston Churchill
Nie ma nic dobrego w wojnie. Z wyjątkiem jej końca. - Abraham Lincoln

Offline qwer

  • ***
  • 104
Odp: Komputer się zatrzymuje!!! (Builid RC 7100)
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Maj 2009, 22:03:53 »
sprawa 1 zeby nieczekac 30 min starczy zewzec styki od bateri po jej wyjeciu... ( zrobto)
sprawa 2 podaj specyfikacje komputera

procka(mhz cache model socket)
plyta(jaki slot karty graficznej agp/pci-e jaka firma model jaki bios jesli uaktualniales)
ram(jakie kosci po ile mb ile CL-opoznienie ile mhz i jakie firmy kazda kosc z osobna i czy masz robiony dual)
hdd jaki i ile pojemnosci jak zrobione partycje jaki interfejs sata/pata(IDE)
zasilacz ile wat i nazwa firmy
napęd jaka firma i czy sata/Pata(IDE)

« Ostatnia zmiana: 05 Maj 2009, 22:06:29 wysłana przez qwer »
Chcesz kupic kompa/ lapka?? ZGLOS SIE

GG:2889405 Tlen:meserak@o2.pl