TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Vista vs 7

Vista vs 7
« dnia: 17 Kwiecień 2009, 11:40:02 »
Cała masa ludzi "bije" się, że Vista to syf a 7 to super system. Moim zdaniem 7 a Vista niczym się, nie różni prócz zmienionym GUI oraz dodanych paru opcjom, dla użytkownika końcowego raczej mało przydatnych. Wymagania są te same, oczywiście na komputery (1,8GHz, 1024 MB RAM) lepiej zoptymalizowana. Dla osoby posiadającej (2.0GHZ x 2, 4096 RAM) nie zauważy różnicy. Podobnie jest z wersjami x64 obydwóch systemów. Ja osobiście testując oba systemy na tym samym komputerze z tyloma samymi programami, czysto po reinstalacji, zauważyłem lekki spadek wydajności przy niektórych programach w przeciwieństwie do x64(może mi się wydawało). Vista i 7 to są praktycznie te same systemy operacyjne działające tak samo wydajnie na dobrych maszynach. Nie chodzi mi tu (gg, internet, word) tylko kiedy są wykorzystywane do prawdziwej pracy, bazy danych SQL, Visual Studio itp., porządnie obciążających nasz PC. Na koniec chciałbym dodać czego pewnie nie wie większość użytkowników, pełną kontrolę, nad systemem można uzyskać korzystając( od Visty wbudowane w system) z narzędzia PowerShell, jest to konsola na wzór konsoli linuxowej. Dodam też, że Microsoft chciał wydając Viste nałożyć nowe standardy, zainteresowanie x64, nowe jądro. Dzięki niej droga do kolejnego systemu została przetarta dlatego 7 spotyka się z tak entuzjastycznym przyjęciem, bo brudna robotę odwaliła Vista.
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2009, 22:40:11 wysłana przez ziebal »

Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Kwiecień 2009, 12:15:05 »
O nie nie nie!
U mnie DOBRZE W7 działa a mam 1,8GHZ i 512 ramu. Vista pewnie nie ruszyłaby wcale, albo z ledwością... Z wyglądu może dużych różnic nie ma, ale "zachowanie" tych systemów jest różne.

Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Kwiecień 2009, 13:54:20 »
Nie wiesz co piszesz ;p Skoro dla ciebie system składa się tylko z systemu i ui to jak sie zmienia ui to widzisz , a jak system to nie i wydaje ci się , że nic sie nie zmieniło . Tworzysz jakieś mity .

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #3 dnia: 17 Kwiecień 2009, 17:21:17 »
lukas_gab (jak nigdy) dobrze mówi... co z DX11? Co ze stabilnością?
Ogólnie jest dużo przyjemniejszy dla oka... można jeszcze bardziej przystosować go do własnych referencji...
I takich przykładów można podawać bezliku...

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Kwiecień 2009, 17:57:37 »
Suek. Jajka sobie chyba robisz że mają te same wymagania. Mój komputer to 1.2 GHz 768 RAM i nVidia GeForce FX5200
Vista by nawet nie ruszyła a na Windows 7 gram w GTA:SA z włączonym Aero na tych samych ustawieniach co na XP i ani ścięcie więc chyba nie miałeś styczności z Windows 7. Tak więc nie irytuj.

Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Kwiecień 2009, 18:09:34 »
Sorr , ale na takim kompie tesotwałem właśnie bete Visty ;p

Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Kwiecień 2009, 18:51:23 »
Włączone Aero czy nie, nie ma różnicy, bo podczas uruchamiania gry Aero zostaje wyłączone ;]

Offline Luke

  • ****
  • 423
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #7 dnia: 17 Kwiecień 2009, 19:35:34 »
Aero się wyłącza do gier? Eee... chyba nie... Może w niektórych grach, albo jak sobie ustawisz we właściwościach pliku, żeby tam wyłączał kompozycję, czy coś w tym stylu. Ale normalnie często można grę zminimalizować i widać, że Aero chodzi. :P

Offline mk

  • ***
  • 165
  • everybody lies
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Kwiecień 2009, 19:48:43 »
Mi tylko przy Empire Earth I-III mi się wyłącza

Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Kwiecień 2009, 19:51:01 »
Aero zawsze jest wyłanczane przy inicjacji gier , a nawet przy inicjacji filmów jak masz kiepskiego kompa ;p

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista us 7
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Kwiecień 2009, 22:29:55 »
temat (chyba) powinien nosić nazwę Vista vs. 7 ;)

Zaraz sprawdzę czy przy moim 7900 wyłączenie aero coś da...

//Masz rację, poprawiłem nazwę
ziebal
« Ostatnia zmiana: 17 Kwiecień 2009, 22:40:46 wysłana przez ziebal »

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #11 dnia: 18 Kwiecień 2009, 12:03:18 »
Nie da nic, bo po uruchomieniu każdej gry Aero jest wyłączane... a jak sie gre minimalizuje to w niektórych przypadkach włącza się na nowo... w każdym razie pewne jest to, że jeśli gra chodzi to AERO na bank! jest wyłączone :)

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #12 dnia: 18 Kwiecień 2009, 23:52:55 »
Powracając do tematu, u mnie Vista miała wiele BDOSów, a Windows 7 ani jednego (no dobra, klika, ale sam wywołałem ;))(Vistę miałem miesiąc, a Sevena od wycieku 6801 Windows 7 wygodniej przesuwa się okna, i wogóle ma wiele ułatwień. Najbardziej śmieszą mnie osoby, które instalują Windows 7, po XP, a nigdy nie widziały Visty na oczy, i zachwycają się funkcjami, które od dawna były w Viście. Wiele zależy od ogólnej opinii jaka panuje w internecie.

Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #13 dnia: 18 Kwiecień 2009, 23:53:53 »
Jedyny BSOD jaki uświadczyłem w Viście był spowodowany crashem Orthosa w czasie testu po OC procka... walczyłem o 3.7Ghz... poległem ^^

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Vista vs 7
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Kwiecień 2009, 00:05:55 »
ja przeskoczyłem z XP na 7 i wcale się tym nie podniecam... to tak jak by z windowsa przeskoczyć na linuksa, co w tym dziwnego?