TA STRONA UŻYWA COOKIE. Dowiedz się więcej o celu ich używania. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Od dnia 25.05.2018 r. na terenie Unii Europejskiej wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z polityką prywatności oraz regulaminem serwisu [X]
Windows 7 Forum

Bardzo wolne kopiowanie plików

Bardzo wolne kopiowanie plików
« dnia: 09 Kwiecień 2009, 08:40:23 »
Witam, mam problem, otóż podczas zgrywania plików z zewnetrznego dysku twardego poprzez USB, idzie mi to bardzo wolno, około 800kb/s, podczas podłączania dysku wyskakuje mi komunikat że urządzenie może działać szybciej podłączajac je pod usb 2.0. Jednak podlaczylem dysk pod wszystkie miejsca usb jakie mam w laptopie i zawsze ten sam komunikat mi wyskakuje. Nie wiem czy to ważne ale w menadżerze urządzeń nie mam zainstalowanych sterowników do Mass Storage Controller, czy jest to odpowiedzialne za to że dysk mi nie pracuje pod usb 2.0? Mam wersje buildu 7048.... ale sciagam 7077..

Pozdrawiam.

Offline TonyM

  • ****
  • 471
  • Que te pasa man?
Odp: Bardzo wolne kopiowanie plików
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Kwiecień 2009, 08:42:53 »
nie znam się na tym... jak zainstalujesz 7077 i nic nie pomoże to w tedy pomyślimy...

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Bardzo wolne kopiowanie plików
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Kwiecień 2009, 09:01:34 »
Może masz w lapku tylko USB 1? :)

Nie wiem czy to ważne ale w menadżerze urządzeń nie mam zainstalowanych sterowników do Mass Storage Controller

To może być tego wina... Sprawdź, czy nie masz do tego sterów na płycie dołączanej z lapkiem. :)
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Odp: Bardzo wolne kopiowanie plików
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Kwiecień 2009, 09:41:38 »
Ok śmiga, udało mi się odnaleźć sterowniki 'TIPCI' i już wszystko jest okej. Dysk śmiga na usb 2.0, prędkość kopiowania wzrosła. Temat można zamknąć :) Dzięki za pomoc.

Offline tbgkol

  • *****
  • 2132
  • "Live together, die alone, man."
Odp: Bardzo wolne kopiowanie plików
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Kwiecień 2009, 13:01:38 »
Do zamknięcia i do dodania do FAQa. http://www.windows7.pl/forum/index.php/topic,310.0.html
Odszedłem z powodu chamstwa michaua. ;)

Offline michau

  • *****
  • 3974
Odp: Bardzo wolne kopiowanie plików
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Kwiecień 2009, 20:54:26 »
Dodane i zamknięte.